|
کدخبر: 187125

بررسی عملکرد سازمان سنجش در دستور کار مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور از سال ۹۱ به بعد موافقت کردند.

آموزشی بررسی عملکرد سازمان سنجش در دستور کار مجلس

در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره تقاضای جمعی از نمایندگان مبنی بر انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور از سال ۱۳۹۱ به بعد، در دستورکار قرار گرفت و به تصویب نمایندگان رسید.

این درخواست در اجرای ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس ارائه شده و بر اساس گزارش ارائه شده از سوی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات در صحن مجلس، در تاریخ یکم بهمن ماه سال گذشته مدارک واصله از سازمان سنجش در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفته و بعد از قانع نشدن آنان، این درخواست در جلسه ۱۷ فروردین ماه سال جاری در کمیسیون آموزش و تحقیقات به تصویب رسیده است.

درخواست تحقیق و تفحص از سازمان سنجش آموزش کشور شامل حوزه معاونت فنی و آماری سازمان، حوزه معاونت امور آزمون‌ها که مسئولیت طراحی و برگزاری آزمون‌ها را برعهده دارد، حوزه معاونت پشتیبانی و مالی و شرکت تعاونی خدمات آموزشی می‌شود.

در نهایت پس از توضیحات احمد نادری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات که به نمایندگی از متقاضیان تحقیق و تفحص به بیان گوشه‌ای از تخلفات صورت‌گرفته در این سازمان پرداخت، تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان سنجش آموزش کشور با ۱۶۰ رأی موافق نمایندگان از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

در مرحله بعدی پس از انتخاب اعضای تیم تحقیق و تفحص و صدور حکم آنها از سوی رئیس مجلس، اعضای این تیم ۳ الی ۶ ماه فرصت خواهند داشت تا با تحقیق و تفحص از بخش‌های مختلف سازمان گزارش آن را به مجلس ارائه کنند.

گفتنی است احمد نادری نماینده متقاضیات تحقیق و تفحص هنگام ارائه گزارش، درخواست غیرعلنی شدن جلسه مجلس را داشت که رئیس مجلس با این درخواست موافقت نکرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...