|
کدخبر: 183896

خبر جدید درباره پرداخت معوقات معلمان

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت اعزام معلمان به خارج از کشور، روند پرداخت معوقات آنها و اقدامات انجام شده برای حل مشکلات معلمان اعزامی و چالش‌های بودجه‌ای مدارس خارج از کشور را تشریح کرد.

آموزشی خبر جدید درباره پرداخت معوقات معلمان

میترا تیموری در این باره اظهار کرد: هرساله مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور برای ساماندهی نیروهای انسانی مورد نیاز خود در مدارس خارج از  کشور اقداماتی را انجام می‌دهد.

وی افزود: نیاز سنجی از مدارس، بررسی وضعیت نیروهای منقضی خدمت، بررسی نیروهای ریالی متقاضی خدمت در مدارس، تکمیل و دریافت مدارک مورد نیاز از بین پذیرفته‌شدگان آزمون اعزام، اخذ مدارک مورد نیاز برای وزارت امور خارجه، اخذ گذرنامه و یادداشت، اخذ روادید و ویزا و اعزام تا قبل شروع سال تحصیلی و استقرار در مدارس کشورهای مقصد از جمله این امور است که در حال حاضر هماهنگی و پیگیری امور در وزارت امور خارجه و اخذ گذرنامه و یادداشت در دست اقدام است.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند پرداخت معوقات معلمان گفت: معلمان معترض به مطالبات، حدود ۲۰۰ نفر بودند که معلمان منقضی خدمت سال ۹۷ هستند که بخشی از مطالبات آنها پرداخت شده و بخشی از آن هم با رایزنی‌های صورت گرفته توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش و تاکید وزیر آموزش و پرورش پرداخت خواهد شد.

تیموری ادامه داد: علی‌رغم محدودیت‌های مالی در سال ۱۳۹۹، بخش قابل توجهی از مطالبات معلمان منقضی خدمت مدارس خارج از کشور مربوط به سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات ردیف بودجه‌ای اداره مدارس خارج از کشور پرداخت شده است و به منظور تأدیه باقیمانده مطالبات یاد شده، باتوجه به عزم و اراده جدی مبنی بر پرداخت مطالبات، رایزنی‌های لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور دریافت تنخواه و تأمین اعتبار مورد نیاز برای تسویه مطالبات معلمان خارج از کشور در دستور کار معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه مطالبات و هزینه‌های جاری معلمان خارج از کشور شامل فوق‌العاده اشتغال و حق مسکن معلمان اعزامی و شاغل در مدارس خارج از کشور تا پایان سال ۱۳۹۹ به طور کامل پرداخت شده است گفت: در خصوص مطالبات سال ۱۳۹۷ نیز اقدامات مؤثری به منظور تسویه کامل مطالبات انجام شده است که به محض حصول نتیجه، وجوه مورد نظر به حساب افراد ذینفع واریز خواهد شد.

 

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    چراکسی به فکرمعوقات فرهنگیان برای کمک هز ینه ازدواج وفوتی مال سال ۹۴ به بعدنیست م گرگوششان کرشده این اداره نیست ارابه است اداره ثبت اسنادهرچندمدت تا۲م کارت خریدشا رزمیکنن ولی ماهیچ این عدالت عدالتشان هم دروع گلستان

  • ناشناس ارسالی در

    یکسال ازثبت درخواست کمک هزینه ازدواج ام گذشته کی واریز میشه؟؟؟؟؟؟؟ ؟بدقولی و دروغ بس...آقایان وزارت خانه....امیدواریم وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم فردی توانا و شایسته باشه و مشکلات جامعه فرهنگیان درک وحل بفرماید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...