|
کدخبر: 183344

آخرین روز کنکور ۱۴۰۰ در حال برگزاری است

چهارمین روز و آخرین نوبت کنکور سراسری ۱۴۰۰ امروز شنبه ۱۲ تیر ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در کشور کلید خورد.

آموزشی آخرین روز کنکور ۱۴۰۰ در حال برگزاری است

با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی که از هم اکنون در کشور آغاز شد و ۱۷۵ هزار و ۷۶۶ داوطلب دارد، ماراتن کنکور سراسری ۱۴۰۰ پایان می یابد.

کنکور زبان های خارجی ۱۷ داوطلب کرونایی دارد که پنج نفر از آنها در تهران هستند و برای شرکت در این آزمون به بیمارستان طالقانی تهران مراجعه کردند.

این آزمون با وجود ادامه شیوع ویروس کرونا، از روز چهارشنبه ۹ تیرماه آغاز شد؛ در روزهای گذشته داوطلبان گروه های آزمایشی هنر، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی به رقابت پرداختند.

فرایند توزیع کارت ورود به جلسه نیز پایان یافت و بیش از ۹۵ درصد کنکوری ها در این آزمون شرکت کردند.

برگزاری آزمون سراسری در ۱۱ کشور دنیا

کنکور سراسری ۱۴۰۰ به صورت همزمان در ۱۱ کشور قطر، ترکیه، مالزی، پاکستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، امارات، آلمان، کویت و عمان آزمون برگزار می شود.

زمان اعلام نتیجه

نتیجه اولیه آزمون سراسری دهه نخست مردادماه اعلام و فرایند انتخاب رشته نیز از نیمه نخست مردادماه در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

بر اساس اعلام ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور سراسری ۱۴۰۰ با احتساب ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، یک میلیون و ۹۰ هزار نفر پذیرفته می شوند.

رضایت داوطلبان از اعمال پروتکل‌های بهداشتی

تعداد زیادی از داوطلبان کرونایی در مصاحبه با رسانه ها از اعمال کامل پروتکل های بهداشتی در آزمون رضایت داشتند.

کنکور ۱۴۰۰ در شهرهای قرمز با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است؛ همچنین به شهرهای قرمز اعلام شد برای کاهش رفت و آمد داوطلبان و جلوگیری از خروج آنها از شهرشان، حوزه برگزاری آزمون محل سکونت داوطلب در نظر گرفته شود.

در آزمون سراسری سال گذشته، ملاک تعیین حوزه این بود که اگر ۲۵۰ داوطلب برای هر نوبت آزمون در هر شهر وجود داشت، آن شهر حوزه برگزاری کنکور می شد. امسال برای کاهش تردد کنکوری ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، ملاک تعداد داوطلبان هر شهر از ۲۵۰ نفر به ۱۵۰ نفر کاهش یافت.

در شهرهای قرمز هیچ ترددی برای آزمون انجام نمی شود و داوطلبان از این شهرها برای شرکت در کنکور خارج نخواهند شد که باعث شیوع بیماری نشوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...