|
کدخبر: 182225

تعیین تکلیف گروه‌های غیررسمی آموزش‌وپرورش

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه این کمیسیون پیشنهاد تعیین تکلیف گروه‌های غیررسمی آموزش و پرورش را از طریق برگزاری آزمون میان این گروه ها مطرح کرده، گفت: آزمون میان گروه‌های غیر رسمی آموزش و پرورش با در نظر گرفتن شرایط آنان مطرح بوده تا با کار کارشناسی این طرح مصوب شود.

آموزشی تعیین تکلیف گروه‌های غیررسمی آموزش‌وپرورش

محمدرضا احمدی سنگر با اشاره به مطالبات گروه‌های مختلف غیر رسمی آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف از جمله نهضتی ها و غیر انتفاعی ها اظهار کرد: با توجه به کمبود آموزش و پرورش و نیاز به نیروی انسانی کارآمد ترجیح کمیسیون این است تا از نیروهای  آموزشی که سابقه تدریس داشته یا با آموزش و پرورش همکاری و جزئی از خانواده آموزش و پرورش بوده دعوت شود.

وی با اشاره به طرح های مختلف در خصوص تعیین تکلیف گروههای غیر رسمی آموزش و پرورش گفت: کمیسیون آموزش و  تحقیقات پیشنهاد تعیین تکلیف گروه های غیر رسمی آموزش و پرورش را از طریق برگزاری آزمون میان این گروه ها با در نظر گرفتن شرایط آنان بدون شرط سن و مدرک تحصیل را مطرح کرده تا با کار کارشناسی این طرح مصوب شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه این گروه ها با کسب کف نمره در نظر گرفته شده، وارد دانشگاه فرهنگیان شده و بعد از دوره های فنی معلمی جذب خواهند شد گفت:در طرح مذکور شرط سن نیز با توجه به سنوات از افراد متقاضی کم خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس با اشاره به نگرانی برخی از گروه‌های آموزشی برای رقابت با دیگر گروه ها در این آزمون افزود: این موضوع با در نظر گرفتن شرایط همه گروه‌ها مطرح خواهد شد و با توجه به کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش و عدم توانایی دانشگاه فرهنگیان در کوتاه مدت برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جای نگرانی برای گروههای مختلف آموزشی نخواهد بود.

احمدی با اشاره به نگرانی برخی از معلمان گروههای آموزشی و درخواست آنها برای عدم آزمون داخلی با گروه‌های دیگر افزود: این موضوع برای هیچ گروه آموزشی نگرانی ایجاد نخواهد کرد و اگر این طرح به تصویب برسد انتفاع آن به همه گروههای آموزشی که در این آزمون حداقل نمره مصوب را دریافت کنند خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در طرح مذکور شرط سن نیز با توجه به سنوات از افراد متقاضی کم خواهد شد گفت: برگزاری آزمون مصوبه مجلس دهم است لذا این آزمون برای گروه های مختلف غیر رسمی درنظر گرفته می‌شود که  با آزمون ماده ۲۸ متفاوت است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...