|
کدخبر: 180589

برنامه ریزی برای اوقات فراغت فقط به عهده آموزش و پرورش نیست

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی، آموزش و پرورش را در ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان تنها دانست و خواستار یاری نهادها و دستگاه‌های مسئول شد.

آموزشی برنامه ریزی برای اوقات فراغت فقط به عهده آموزش و پرورش نیست

جلسه مشترک فعالیت‌های تابستانی با حضور علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی و محمود حبیبی، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش و همچنین نمایندگان شبکه شاد در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد.

علی رمضانی در آغاز این جلسه ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به مهمانان گفت: پایگاه تابستانی یک فعالیتی است که مسئولیتش به عهده تمام دستگاه‌های کشور است اما آموزش و پرورش به تنهایی این مسئولیت سنگین را در کشور انجام می‌دهد و لازم است سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول در این امر به آموزش و پرورش کمک کنند.

رمضانی ادامه داد: بیشترین زحمت در حال حاضر به دلیل استفاده از فناوری‌های نوین به عهده دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

وی با توجه به استفاده از سامانه همگام در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی گفت: سایت همگام تنها سامانه قابل اطمینان برای فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی است که آبروی آموزش و پرورش است و آمار دقیق را می‌توان هر لحظه از آن استخراج کرد لذا باید به زیر ساخت آن بیشتر توجه شود.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی ادامه داد: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دارای اعتبار زیادی در بین جامعه فرهنگیان است و همه ما باید در در پیشرفت این دفتر کمک کنیم.

در ادامه محمود حبیبی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گفت: در دوران کرونا یکی از حوزه‌هایی که به شدت فعالیتش افزایش پیدا کرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بود.

وی ادامه داد: البته این امر در همه دستگاه‌ها و نهادها بوده و آموزش و پرورش نیز از این قاعده مستثنی نیست در پی شروع کرونا پروژه‌های بسیار سنگینی در این حوزه شکل گرفت و کرونا علیرغم تهدید برای ما یک فرصت شد و توانستیم قواعد بازی را تغییر بدهیم.

حبیبی ادامه داد: در این دو سال گذشته ظرفیت قابل توجهی به این بخش اضافه شده است و این دفتر با تمام قدرت در خدمت جامعه فرهنگیان و دانش آموزان است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...