|
کدخبر: 172162

عدالت اداری تکلیف معلمان دانشسرایی را روشن کرد

نامه دیوان عدالت اداری برای تعیین تکلیف سوابق خدمتی و ایام بلاتکلیفی معلمان دانشسرایی به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

آموزشی عدالت اداری تکلیف معلمان دانشسرایی را روشن کرد

وزارت آموزش و پرورش نامه دیوان عدالت اداری برای تعیین تکلیف سوابق خدمتی و ایام بلاتکلیفی دانش‌آموزان دانشسراها را به استان‌ها ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: تصویر نامه ۹۹/۵۷۴۱۵/۲۰۰ مورخ ۱۴۰۰.۰۲.۰۷ معاون قضایی، امور اداری، استخدامی و فرهنگی دیوان عدالت اداری در خصوص تعیین تکلیف سوابق خدمتی و ایام بلاتکلیفی دانش آموزان دانشسراها جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می‌شود.

در نامه دیوان عدالت اداری خطاب به علی الهیار ترکمن معاون وزات آموزش و پرورش آمده است:

«احتراماً پیرو جلسه مورخ ۱۴۰۰.۰۲.۰۴ در خصوص تعیین تکلیف احتساب سوابق خدمتی معلمان محترم دانشسراهای سراسر کشور با توجه به رای شماره ۸۲۵ مورخ ۱۳۹۹.۰۷.۰۱ هیات عمومی دیوان عدالت اداری با حضور حضرتعالی، مدیرکل محترم حقوقی، رئیس مرکز تأمین نیروی انسانی، مدیر کل حقوقی وزارت آموزش و پرورش، مدیران کل حقوقی و فنی صندوق بازنشستگی کشوری و با حضور چهار نفر از نمایندگان معلمین دانشسراها (آقایان سید مهدی حسینی، جعفر توکلی، آقای احدی و سرکار خانم رخساره خانی) و معاون قضایی نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری در محل دیوان برگزار شد.

با توجه به توافقات و نتایج حاصله در جلسه مذکور به شرح ذیل، به منظور پیشگیری از طرح دادخواست‌های جدید و اجرای آرای قطعی صادر سابق در این خصوص و جلوگیری از مراجعه مکرر معلمان و تکریم فرهنگیان محترم شایسته است ضمن پیگیری فوری توافقات مراتب طی دستورالعمل و بخشنامه جهت اطلاع به فرهنگیان سراسر کشور و اجرا از طریق ادارات کل استان‌های تابعه اطلاع رسانی و اقدامات لازم صورت پذیرد و رونوشتی از دستورالعمل مذکور جهت بهره‌برداری به این معاونت ارسال شود.

توافقات حاصله

- بر اساس توافق حاصله برای تمام مشمولین احتساب سوابق خدمتی دانشسراها که حکم کارگزینی رسمی صادر و کسورات مربوطه محاسبه و کسر شده، صندوق بازنشستگی کشوری مکلف به پذیرش و احتساب سوابق مذکور در سال جاری و در سال‌های آینده و انجام اقدامات لازم در خصوص بازنشستگی افراد شد.

- مشمولین احتساب سوابق خدمتی دانشسراها که احکام کارگزینی رسمی آنها صادر لکن از سوی صندوق بازنشستگی کشوری هنوز تعیین بدهی نشده، لذا صدوق موظف به اعلام بدهی بر اساس احکام رسمی و وزارت آموزش و پرورش مکلف به واریز بدهی و پرداخت کسورات مربوطه و متعاقباً صندوق بازنشستگی مکلف به پذیرش و احتساب سوابق و صدور احکام بازنشستگی مشمولین شد.

- مشمولینی که شرایط قانونی لازم را نداشته و از جمله کسانی که مورد تأیید گزینش نبوده و یا عمداً مراجعه‌ای جهت تعیین تکلیف خود نداشتند و … از قاعده مستثنی هستند.

-با توجه به ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری اثر رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۸۲۵ مورخ ۱۳۹۹.۰۷.۰۱ نسبت به آتیه است لذا نسبت به افرادی که قبل از صدور رای هیات عمومی به آنها مبادرت به صدور رای شده آرایی شعب دیوان لازم‌الاجراست.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...