|
کدخبر: 187414

رونالدو والیبال در پی طلای المپیک

روزنامه امریکایی نیویورک تایمز از مقاله خود درمورد والیبال لهستان عقب‌نشینی کرد.

ورزش رونالدو والیبال در پی طلای المپیک

چندی پیش روزنامه امریکایی نیویورک تایمز تحلیلی منتشر کرد که در آن ورزشکارانی را که می‌توانند در المپیک به موفقیت برسند بررسی کرد. به گفته این روزنامه، تیم والیبال لهستان در مبارزه برای کسب مدال شانس دارد. هواداران لهستانی احتمالاً با این گفته موافق هستند، اما توجیه ارائه شده توسط روزنامه امریکایی تعجب آور است.

این روزنامه امریکایی در مطلبش مدعی شد که «لهستان هیچ‌وقت کانون والیبال نبوده است گرچه هرگز لئون را در اختیار نداشته است. بازیکن متولد کوبا که به مانند کریستیانو رونالدو برای والیبال است با ورود به لهستان می‌تواند این تیم را تبدیل به یک مدعی کند تا شاید بتواند پس از سال ۱۹۷۶ به کسب مدال در المپیک نزدیک شود.»

این اظهارنظر رسانه معتبر امریکایی با واکنش‌های زیادی در لهستان همراه بود. لهستانی‌ها در رسانه‌های خود مدعی شدند که برخی از تحلیل‌ها کاملاً درست هستند، زیرا لئون ستاره والیبال جهان به شمار می‌رود و مقایسه او با CR۷ کاملاً موجه است، اما نادیده گرفتن موفقیت‌هایی که تیم لهستان قبل از پیوستن لئون به این تیم به‌دست آورد، چندان شایسته نیست.

لهستانی‌ها مطرح کردند که ستاره کوبایی در سال ۲۰۱۹ به تیم لهستان اضافه شد. این در حالی است که عقاب‌ها در سال ۲۰۱۴ و در سال ۲۰۱۸ عنوان قهرمانی جهان را به‌دست آورده بودند.

روزنامه امریکایی تحلیل خود را اصلاح کرد و توضیحاتی درمورد مطالبی که نوشته بود ارائه کرد. آنها اعلام کردند «ما قصد نداشتیم موفقیت‌های تیم لهستان را بی‌ارزش کنیم. این مقاله در متن عملکرد تاریخی تیم، به ویژه در بازی‌های المپیک سال ۱۹۷۶ که لهستان مدال کسب نکرده، نوشته شده است.»

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...