|
کدخبر: 182048

۷۲ ساعت تا محرومیت احتمالی پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس ۷۲ ساعت فرصت دارد تا مطالبات سرمربی آرژانتینی خود را طبق اعلام فیفا به وی پرداخت کند و در غیر اینصورت باید در انتظار اعمال نخستین حکم در این خصوص باشد.

ورزش ۷۲ ساعت تا محرومیت احتمالی پرسپولیس

مهلت پرسپولیس برای پرداخت مطالبات گابریل کالدرون رو به اتمام است و حالا سرخ‌ها دیگر فرصتی هم برای شکایت به کمیته استیناف فیفا و دادگاه عالی ورزش ندارند و هرطور که شده باید رقم نزدیک به ۷۰۰ هزار دلاری را بپردازند.

کالدرون که تنها یک نیم فصل در جمع سرخ‌ها حضور داشت، در شرایطی به جدی‌ترین طلبکار پرسپولیس تبدیل شده که محمدحسن انصاری فرد پس از پایان نیم فصل با بی‌میلی نسبت به ادامه کار با وی، تصمیم به قطع همکاری با این سرمربی آرژانتینی گرفت و بدهی سنگینی را روی دست باشگاه پرسپولیس گذاشت.

کالدرون ۳۰۰ هزار دلار بابت دستمزد خود طلبکار شده و ۲۸۰ هزار دلار نیز مجموع پاداش پیروزی هایی است که در یک نیم فصل برای پرسپولیس به‌دست آورد. با این حال تاخیر سرخپوشان در پرداخت بدهی سبب شده تا ۵% سود نیز به این رقم اضافه شود و مجموع بدهی به بیش از ۶۰۰ هزار دلار برسد.

خواکین دستیار اسپانیایی گابریل کالدرون نیز ۹۵ هزار دلار از پرسپولیس طلب دارد که با سود پنج درصدی به حدود ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد تا قرمزها رقمی بالغ بر ۷۰۰ هزار دلار را بدهکار کادرفنی قبلی خود باشند.

نکته مهم این که پرسپولیس تا روز ۹ تیر فرصت دارد تا بدهی به کالدرون را پرداخت کند و ۱۱ تیر ماه نیز موعد پرداخت به خواکین است؛ یعنی ۷۲ ساعت فرصت برای جلوگیری از ارجاع پرونده به کمیته انضباطی فیفا و تصمیم گیری برای صدور حکمی تازه.

قرمزها امیدوار بودند که کنفدراسیون فوتبال آسیا بپذیرد که این رقم را از درآمدهای پرسپولیس کسر و به حساب سرمربی آرژانتینی و دستیار اسپانیایی‌اش واریز کند اما‌ای اف سی طبق آیین نامه‌اش که در آن به صراحت آمده که کنفدراسیون فوتبال آسیا «از تحریم‌های بین‌المللی تبعیت» می‌کند، درخواست سرخپوشان را رد کرد.

سرخپوشان با درخواستی جدید سعی کرده‌اند‌ای اف سی را مجاب به پذیرش کنند. استدلال پرسپولیس این است که تحریم شامل واریز به حساب این باشگاه می‌شود و نباید برای انتقال مبلغ به فردی دیگر، مشکلی باشد. اما آنچه برای‌ای اف سی مطرح است، موضوع همکاری با کشور تحت تحریم است و واریز به حساب کالدرون نیز می‌تواند مصداق چنین جرمی عنوان شود.

باشگاه پرسپولیس که پس از فینال آسیا رقمی ۶۰ میلیاردی را استقراض کرده تا امورات جاری خود را سپری کند، طلب چندانی هم از کارگزار ندارد و به همین خاطر مشخص نیست که بدهی به کالدرون چگونه تامین می‌شود. علاوه بر کالدرون، حدود نیمی از دستمزد و پاداش بازیکنان هم باقی مانده که تا ۱۸ مرداد باید پرداخت شوند.

پرسپولیس سال پیش به خاطر تاخیر در پرداخت مطالبات برانکو به محرومیت از نقل و انتقالات محکوم شد اما در نهایت پیش از قطعی شدن این محرومیت، مطالبات سنگین برانکو را پرداخت کرد. فیفا طبق روال، پس از محرومیت، کسر امتیاز و سقوط به لیگ پایین تر را در دستور کار قرار می‌دهد.

 

 

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...