|
کدخبر: 182020

نه دایی نه رونالدو، این زن آقای گل تاریخ است!

کریستین سینکلر، فوتبالیست ملی‌پوش کانادایی، با ۱۸۶ گل ملی بالاتر از علی دایی و کریستین رونالدو رکورددار بیشترین گل ملی در جهان فوتبال است.

ورزش نه دایی نه رونالدو، این زن آقای گل تاریخ است!

کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنانی است که تاکنون پا به مستطیل سبز فوتبال نهاده و او به تازگی موفق شده تا با درخشش در یورو ۲۰۲۰ با رکورد تاریخی بیشترین تعداد گل ملی فوتبال مردان که پیش از این به تنهایی در اختیار علی دایی بود، برابر شود.

علی دایی و کریستیانو رونالدو هر دو با ۱۰۹ گل بیشترین تعداد گل ملی در فوتبال مردان را دارند اما رونالدو حتی اگر در تمام بازی‌های باقی مانده‌اش در یورو هت تریک هم بکند، نمی‌تواند به رکورد بیشترین تعداد گل ملی در فوتبال برسد! یا اصلا ۱۰ گل در هر بازی!

برای رسیدن به رکورد بیشترین گل ملی در فوتبال رونالدو باید ۷۷ گل دیگر به ثمر برساند و حتی در آن صورت هم تازه با رکورددار فعلی بیشترین تعداد گل ملی، برابر خواهد شد.

با کریستین سینکلر آشنا شوید؛

درحال‌حاضر رکورد بیشترین تعداد گل ملی در فوتبال در اختیار خانم کریستین سینکلر است. فوتبالیستی ۳۸ ساله از کشور کانادا. سینکلر تاکنون ۱۸۶ گل با پیراهن تیم ملی کانادا به ثمر رسانده است.

سینکلر که در پست هافبک تهاجمی بازی می‌کند تاکنون در ۲۹۷ بازی ملی برای کانادا به میدان رفته است. او همچنین قرار است در مسابقات المپیک توکیو نیز تیم ملی فوتبال زنان کانادا را رهبری کند.

ابی وامباخ

کریستین سینکلر در ژانویه سال ۲۰۲۰ هنگامی که از رکورد ابی وامباخ، مهاجم سابق تیم ملی فوتبال زنان امریکا که در ۲۵۵ بازی ملی‌اش ۱۸۴ بار راه دروازه حریفان را یافته بود عبور کرد، به بهترین گلزن جهان فوتبال در عرصه‌های بین‌المللی تبدیل شد.

میا هام

میا هام، یک فوتبالیست بازنشسته دیگر از تیم ملی فوتبال زنان امریکا در رده سوم بهترین گلزنان جهان فوتبال در بازی‌های ملی قرار دارد. میا هام در طول دوران بازی‌اش ۱۵۸ گل ملی به ثمر رساند. او که اکنون ۴۹ ساله است از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۴ برای تیم ملی امریکا به میدان می‌رفت.

کریستین لیلی

یک فوتبالیست امریکایی دیگر در این لیست... کریستین لیلی در ۳۵۴ باز یخود برای تیم ملی زنان امریکا ۱۳۰ گل به ثمر رساند. او در سال‌های ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۰ بریا تیم ملی امریکا بازی کرد و رکورددار بیشترین تعداد بازی ملی در طول تاریخ در جهان فوتبال شد.

بریجیت پرینتز

این فوتبالیست آلمانی سه بار از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن سال برگزیده شده است. او در ۲۰۱۴ بازی ملی خود برای تیم ملی آلمان ۱۲۸ گل به ثمر رساند. پرینتز در سال ۲۰۱۴ از فوتبال خداحافظی کرد.

جولی فلیتینگ

جولی فلیتینگ، فوتبالیست اسکاتلندی در تنها ۱۲۱ بازی که باری تیم ملی اسکاتلند به میدان رفت ۱۱۶ بار موفق به گلزنی شد. او همچنین وجه تمایز جالب دیگری نیز با دیگر فوتبالیست‌های جهان دارد؛ جولی فلیتینگ هم در تیم ملی فوتبال اسکاتلند و هم در تیم ملی بسکتبال این کشور بازی می‌کند!

الکس مورگان

الکس مورگان احتمالا یکی از محبوب‌ترین بازیکنان زن فوتبال جهان در سال‌های اخیر است. مورگان در ۱۷۸ بازی خود برای تیم ملی فوتبال امریکا ۱۱۰ گل به ثمر رسانده است. او تنها ۳۱ سال دارد و هنوز هم یکی از مهره‌های کلیدی در تیم ملی امریکا است.

شکی نیست که علی دایی و کریستیانو رونالدو بیشترین تعداد گل در فوتبال بین‌المللی مردان را دارند، اما رونالدو هنوز راهی طولانی برای رسیدن به رکورد بیشترین تعداد گل ملی در جهان فوتبال را در پیش دارد.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...