|
کدخبر: 166886

آلمان و فرانسه وارد کودتا اروپا نشدند

دو فدراسیون فوتبال آلمان و فرانسه مخالفت خود را با برگزاری مسابقات سوپر لیگ باشگاهی اروپا اعلام کردند.

ورزش آلمان و فرانسه وارد کودتا اروپا نشدند

بعد از اعلام موجودیت مسابقات سوپر لیگ اروپا که شب گذشته ۱۲ باشگاه انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی به رسمی از حضور در آن خبر دادند، تیم‌های از آلمان و فرانسه دراین جمع حضور نیافتند. البته اکنون شایعات زیادی در مورد پیوستن بایرن مونیخ، بورسیادورتموند و پاری سن ژرمن به این جمع ۱۲ تیمی وجود دارد.

با این حال ۲ فدراسیون فوتبال آلمان و فرانسه مواضع مشترک خود را همسو با یوفا اعلام کردند.هر یک از این دو سازمان، بیانیه هایی به همین منظور منتشر کردند.

در بیانیه فدراسیون فوتبال آلمان عنوان شد:

فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) همیشه موضع روشنی برابر مفهوم سوپر لیگ اروپا دارد.در فوتبال باید همه چیز به شکل عملکرد ورزشی تعیین شود. این عملکرد است که صعود یا سقوط همینطور انتخاب تیم‌ها را برای مسابقات مختلف تعیین می‌کند. منافع اقتصادی برخی از باشگاه‌ها نباید به همبستگی موجود در فوتبال خاتمه دهد.
واتسکه مدیر ورزشی دورتموند نیز تاکید کرده بایرن مونیخ و دورتموند در سوپرلیگ شرکت نمیکنند و فرمت جدید لیگ قهرمانان رامناسب‌تر می  دانند!

همچنین فدراسیون فوتبال فرانسه (FFF) نیز در بیانیه خود عنوان کرد:

فدراسیون فوتبال فرانسه همینطور اتحادیه فوتبال کشور مخالف هر گونه پروژه سوپر لیگ اروپا هستد. این گونه مسابقات می‌تواند پروژه‌ای باشد که کل هرم فوتبال اروپا را تهدید می‌کند. در واقع رویاهای سلطه طلبانه یک الیگارشی، منجر به از بین رفتن یک سیستم اروپایی می‌شود که به فوتبال این امکان را داده است به روش‌های بی‌سابقه در سطح قاره بسط و گسترش یابد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...