|
کدخبر: 149348

شب رویایی گوچی در هلند

مهاجم ایرانی زوله با حضور تعویضی مقابل ویلم نمایش فوق‌العاده‌ای ارائه داد و یک‌تنه تیمش را به سه امتیاز رساند.

ورزش شب رویایی گوچی در هلند

رضا قوچان‌نژاد پس از چهار ماه ناکامی و سپری کردن دوران سخت در باشگاه زوله که او را در آستانه خروج از این تیم قرار داده بود، دوباره در قامت یک گلزن تمام عیار ظاهر شد و نشان داد در ۳۳ سالگی نسبت به بسیاری از مهاجمان ایرانی آماده‌تر و سرحال‌تر است و شم گلزنی بالایی دارد.

مهاجم سابق تیم ملی ایران پس از شروع رویایی در نخستین بازی برای زوله در هفته ششم فصل ۲۰-۲۰۱۹ که در حضور ۳۵ دقیقه‌ای مقابل والویک چهار گل به ثمر رساند، دیگر نتوانست آن نمایش ویژه را داشته باشد و تا پیش از بازی شب گذشته تیمش مجموعا ۵ گل در ۲۳ مسابقه لیگ اردیویسه به ثمر رسانده بود، اما دوباره با یک عملکرد ویژه تمام نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

در نخستین مسابقه هفته هجدهم و آغازین دور برگشت فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ اردیویسه هلند، تیم زوله که مثل سه بازی اخیرش رضا قوچان‌نژاد را جزو نفرات اصلی نداشت و روی نیمکت می‌دید، از ساعت ۲۳: ۳۰ جمعه شب در ورزشگاه کونیخ ویلم مقابل تیم رده شانزدهمی ویلم قرار گرفت.

دروازه تیم زوله در دقیقه ۱۰ باز شد، اما در نخستین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول بازیکن گلزن ویلم با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد تا یاران قوچان‌نژاد امیدوار به جبران نتیجه در نیمه دوم شوند.

قوچان‌نژاد که طی سه هفته اخیر یک بار در یک بازی به‌طور کامل نیمکت‌نشین بود و در دو مسابقه دیگر حضور کوتاه مدت و کمتر از ۱۰ دقیقه‌ای در زمین داشت، در بازی مقابل ویلم از ابتدای نیمه دوم به ترکیب زوله اضافه شد تا تیمش را از شکست نجات دهد.

گوچی پس از حضور در زمین انگیزه بالایی برای خودنمایی و تثبیت جایگاه دوباره در ترکیب زوله داشت که توانست تنها ۱۳ دقیقه پس از ورودش به بازی تاثیرگذار ظاهر شود و کار را به تساوی بکشد.

زوله که در نیمه دوم نمایش هجومی‌تری ارائه کرده بود، در دقیقه ۵۸ روی یک رفت و برگشت در محوطه ویلم صاحب موقعیت شد که رضا قوچان‌نژاد با فرصت‌طلبی و شوت پای چپ زمینی دروازه را باز کرد و گل اول تیمش را به ثمر رساند.

انگیزه قوچان‌نژاد پس از این گل بالا رفت و او تنها چهار دقیقه بعد، روی ارسال بلند به محوطه جریمه ویلم و پاس الیانو رِیندرش، این بار با شوت پای راست و غیر تخصصی خود موفق به گلزنی شد و زوله را در خانه حریف‌اش پیش انداخت.

شب فوق‌العاده قوچان‌نژاد مقابل ویلم همچنان ادامه داشت و او در دقیقه ۷۰ پنالتی اعلام شده به سود زوله را هم تبدیل به گل کرد و با هت‌تریک او، تیمش هم در آستانه برتری قرار بگیرد

در ادامه بازی یاران گوچی توانستند پیروزی ۳ بر یک خارج از خانه مقابل ویلم را حفظ کنند تا با کسب این برد ۲۰ امتیازی شوند و با صعود دو پله‌ای در جایگاه یازدهم جدول لیگ اردیویسه هلند بایستند.

قوچان‌نژاد پیش از این در هفت بار بازی در ترکیب زوله و سه حضور تعویضی در رقابت‌های این فصل لیگ اردیویسه، تنها دو بار در هفته سوم مقابل اسپارتا روتردام دبل کرده و در دیگر مسابقات نتوانسته بود گلزنی کند که این روند ناکامی را به بهترین شکل برابر ویلم قطع کرد.

مهاجم دوست‌داشتنی فوتبال ایران که با گل‌های خاطره‌انگیز ملی جایگاه ویژه‌ای نزد هواداران دارد، در شرایطی توانست در جریان برتری زوله مقابل ویلم هت‌تریک کند که در سن ۳۳ سالگی به سر می‌برد و شاید کمتر کسی از او توقع چنین درخششی در لیگ هلند را داشته باشد، اما او همچنان نشان می‌دهد که می‌تواند یک مهاجم گلزن و فرصت‌طلب باشد.

قوچان‌نژاد پس از هت‌تریک مقابل ویلم، عدد ۳ را مقابل دوربین باشگاه زوله به نمایش گذاشت و توپ بازی را همراه خود بُرد

پس از درخشش خیره‌کننده گوچی مقابل ویلم، صفحه توئیتری اُپتا که آمار و ارقام فوتبال جهان را مورد بررسی قرار می‌دهد، با درج تصویر خوشحالی این مهاجم ایرانی نوشت: «قوچان‌نژاد نخستین بازیکن در تاریخ لیگ اردیویسه هلند است که توانسته دو بار به‌عنوان بازیکن تعویضی هت‌تریک کند(او قبلا برابر والویک در سپتامبر ۲۰۱۹ این کار را انجام داده بود.

 

 

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر