|
کدخبر: 121415

پایان دلچسب پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات

مدیریت و عملکرد منسجم و سریع باشگاه پرسپولیس در جذب بازیکنان و تمدید قراردادها ترکیب قوی تیم را تکمیل کرد.

ورزش پایان دلچسب پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات

 ثبت 7 خرید لیگ برتری و یک تمدید قرارداد در طول ۸ روز، هفته ای پرخبر را برای پرسپولیسی ها به ارمغان آورد؛ هرروز شایعات زیادی پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس وجود داشت و خبرنگاران نیز حضوری پررنگ در خیابان سئول و میدان پیروزان داشتند تا این که سرانجام آرمان رمضانی به عنوان آخرین سهمیه لیگ برتری معرفی شد تا شایعاتی چون حضور شهریار مغانلو، مهدی مهدی پور و... در پرسپولیس منتفی شود.

در این مدت نظرات بسیار زیادی پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس در رسانه ها و به خصوص شبکه های اجتماعی وجود داشته است؛ عده ای از هواداران پرسپولیس اعتقاد دارند که مدیران این تیم عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشتند اما عده کثیری از هواداران که حتی تجمعی اعتراضی هم برگزار کردند، معتقدند که رسول پناه و هیئت مدیره از جذب بازیکنان مورد نظر کادرفنی ناکام بودند؛ هر دو طرف برای نظر خود استدلال خاصی را دارند که شاید آنچنان روشن نباشد و شاید بتوان با نگاهی روشن‌تر، عملکرد مدیران سرخ در 8 روز اخیر را بررسی کرد:

لیست یحیی؛ چند درصد جذب شدند؟

یحیی گل‌محمدی در هفته آخر مرداد ماه فهرست خرید خود را به مدیران باشگاه پرسپولیس داد تا تکلیف آن ها برای نقل و انتقالات مشخص شود. در فهرست ابتدایی نام افرادی چون دانیال اسماعیلی فر، میلاد سرلک، محمد میری، مهدی مهدی پور، عیسی آل کثیر، شهریار مغانلو، حامد لک و سعید آقایی دیده می‌شد و سرمربی سرخ ها برای «تمدید قرارداد با بازیکنان» تاکید کرده بود.

در ادامه با جدایی مهدی ترابی این لیست دچار تغییر شد و احسان پهلوان نیز به آن راه پیدا کرد و خیلی زود پرسپولیسی شد. در مجموع دانیال اسماعیلی فر، محمد میری، محمدحسین مرادمند، مهدی مهدی پور و شهریار مغانلو نفراتی بودند که سرخ ها از جذبشان ناکام ماندند. همچنین شایعات زیادی درباره حضور رضا اسدی در تیم پرسپولیس به گوش می‌رسید که حضورش در لیگ اتریش از دو ماه قبل قطعی شده و عملا راهی برای به خدمت گرفتن او وجود نداشت.

خارج از این لیست آرمان رمضانی و علی شجاعی هم پرسپولیسی شدند که احتمالا دلیلش ناکامی در خرید مغانلو و جدایی علی علیپور بوده است. با جدایی احتمالی علیپور، امکان دارد وحید امیری به پست خط حمله برود و شجاعی جانشین او بشود. در مجموع به نظر می‌رسد رسول پناه و تیم نقل و انتقالاتی اش نیمی از خواسته های یحیی گل محمدی را برآورده کردند.

 چرا این فهرست؟

برای بسیاری از هواداران پرسپولیس نفرات مورد نظر در فهرست یحیی، مبهم هستند و سوال هایی را در ذهنشان ایجاد کرده اند. چرا حامد لک بله و رشید مظاهری خیر؟ باتوجه به حضور کامیابی نیا و نوراللهی، چه اصراری به خرید میلاد سرلک وجود داشت؟ علی شجاعی چگونه به لیست راه یافت؟ آرمان رمضانی چرا توسط پرسپولیس خریداری شد؟

شاید در آینده و به خصوص پس از لیگ قهرمانان آسیا و با جدایی چند بازیکن، پاسخ این سوالات مشخص تر شود اما به نظر می‌رسد در موضوع حامد لک پرسپولیسی ها پیش از پایان فصل با او به توافق رسیدند و طبیعتا گل محمدی دوست نداشت این توافق را از بین ببرد. میلاد سرلک نیز باتوجه به خصوصیاتش که هافبک بازیساز و جنگنده محسوب می‌شود، به نظر گزینه مطلوبی است و علی شجاعی، احسان پهلوان و آرمان رمضانی هم البته پس از آغاز پروسه نقل و انتقالات به فهرست راه یافتند و اگر جدایی علیپور و ترابی نبود، بعید است هر سه پرسپولیسی می‌شدند.

سرعت قابل توجه پرسپولیسی ها برای مذاکره و جذب

ابتدا باید دانست که دو نام اصلی پرسپولیس برای مذاکره با بازیکنان مورد نظر، علی رغبتی (عضو هیئت مدیره) و افشین پیروانی (مدیر تیم) بودند و همچنین معاونان و مشاوران باشگاه نیز آن ها را یاری می‌رساندند. مذاکرات سرخ ها در روزی آغاز شد که هواداران این تیم تجمع نسبتا گسترده ای در مقابل باشگاه داشتند و شاید به همین دلیل رغبتی و پیروانی محلی خارج از باشگاه را برای مذاکرات برگزیدند.

پرسپولیس در همان روز نخست (۱۱ شهریور) توانست نظر عیسی آل کثیر، سعید آقایی و حامد لک را برای امضای قرارداد جلب کند. آرمان رمضانی هم تنها چند ساعت پس از حضور در ساختمان باشگاه با این تیم قرارداد بست و فرآیند جذب احسان پهلوان نیز آنچنان طولانی نشد. اما ماجرا برای میلاد سرلک تفاوت هایی داشت و پروسه دریافت رضایت نامه این بازیکن حدود 5 روز به طول انجامید. علی شجاعی نیز اگرچه سه روز پیش به توافق رسید اما برای امضای قرارداد تا امروز صبر کرد.

مهدی رسول پناه و دیگر مسئولان باشگاه پرسپولیس کار خود را از ساعت حدود ۹-۱۰ صبح آغاز می‌کردند و با فعالیت ۱۲ ساعته در طول روز توانستند در یک هفته تمام سهمیه های لیگ برتری را صرف کنند؛ به نظر می‌رسد سرعت در تکمیل تیم، یکی از سیاست های مهم باشگاه پرسپولیس بود و گل محمدی هم می‌خواست هرچه زودتر تیم خود را در اختیار داشته باشد.

منبع: ورزش3

ارسال نظر