|

بخوانید :

کدخبر: 263611

آغاز فرآیند سرمایه‌گذاری فولاد خراسان در پساب نیشابور

مجتمع فولاد خراسان در راستای اجرای قرارداد سرمایه‌گذاری در پروژه پساب شهر نیشابور، با برگزاری مناقصه، مشاور این پروژه را از میان شرکت‌های معتبر و دارای گرید یک از سازمان برنامه و بودجه کشور انتخاب کرد.

«شرکت مشاور پدید آب سپاهان» پس از طی فرآیند انتخاب مشاور برابر آیین‌نامه‌ «خرید خدمات مشاوره» مصوب هیات وزیران انتخاب و در اردیبهشت سال‌جاری، قرارداد انجام کار به آن ابلاغ شد. اسحاقیان افزود: شرکت مشاور در این پروژه انجام خدمات مهندسی، نقشه‌برداری، طراحی و تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار را به عهده دارد.

وی افزود: مشاور منتخب با حضور تیم مهندسی مشاور در مجتمع فولاد خراسان در اوایل خرداد ۱۴۰۱ و بازدید از محل احداث تصفیه‌خانه شهر و برگزاری اولین جلسه مشترک با حضور شرکت آب و فاضلاب نیشابور و مجتمع فولاد خراسان برنامه زمان‌بندی خود را ارائه خواهد کرد.

معاون طرح و توسعه فولاد خراسان با بیان اینکه شرکت مشاور در حال طراحی و تهیه نقشه‌های اجرایی پروژه است، اظهار امیدواری کرد با تهیه مدارک فنی و اسناد مناقصه، هر چه زودتر نسبت به انتخاب پیمانکار اجرایی پروژه از طریق مناقصه اقدام شود.

سرپرست مدیریت مهندسی مجتمع فولاد خراسان نیز بیان کرد: این پروژه بزرگ دارای سه بخش شامل «شبکه جمع‌آوری فاضلاب سطح شهر» به طول حدود ۲۸۰ کیلومتر و ۵۰ هزار فقره نصب انشعاب، «تصفیه‌خانه فاضلاب» با ظرفیت ۴۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز در جنوب شهر نیشابور و نیز «خط انتقال از محل تصفیه‌خانه به محل مجتمع فولاد خراسان» است.

اقبالی افزود: مشاور در طول اجرای پروژه، نظارت عالیه و کارگاهی را به عهده خواهد داشت. پروژه تصفیه پساب که در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی فولاد خراسان، با حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرا خواهد شد، بزرگ‌ترین طرح عام‌المنفعه فولاد خراسان است که با اجرای آن شبکه فاضلاب خانگی شهروندان نیشابوری تکمیل شده و با ایجاد تصفیه‌خانه مدرن و‌ بازچرخانی آب در صنایع، کشاورزی و سایر مصارف، روزانه از هدررفت ۴۰ هزارمترمکعب آب در نیشابور پیشگیری و از آن استفاده بهینه خواهد شد.

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...