|
کدخبر: 202286

افزایش ظرفیت انبار کنسانتره فولاد خراسان

ظرفیت انبار روباز کنسانتره در واحد گندله سازی فولاد خراسان ۳۰ درصد افزایش یافت.

صنعت و معدن افزایش ظرفیت انبار کنسانتره فولاد خراسان

به گفته مدیر گندله سازی «مجتمع فولاد خراسان»، با توجه به عملکرد خوب شرکت از ابتدای سال جاری در زمینه خرید کنسانتره و افزایش خرید این ماده اولیه استراتژیک، افزایش ظرفیت انبار‌های کنسانتره در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی شد.

فیروزی نسب با بیان این که انبار‌های ذخیره مواد اولیه برای خطوط تولید یک زیرساخت حیاتی به شمار می‌رود، گفت: با تلاش بی وقفه بخش پیمانکاری شرکت، فرآیند نقشه برداری، تسطیح و آماده سازی انبار جدید در قسمت شمالی انبار کنسانتره کلید خورد.

وی کنترل موجودی انبار‌ها را از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر فعالیت بنگاه‌های اقتصادی برشمرد و افزود: تامین مداوم و پایدار مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی این امکان را خواهد داد تا بدون توقف فرایند عملیاتی و با حداکثر بهره‌وری در مسیر تولید گام بردارند.

رئیس تولید گندله سازی فولاد خراسان نیز با بیان این که این افزایش ظرفیت به وسیله ماشین آلات سنگین با حجم خاکبرداری ۳۰۰۰ تن، تسطیح و غلتک زنی در مساحت حدود ۲ هکتار و ظرف مدت یک هفته انجام شد، افزود: ظرفیت انبار کنسانتره فولاد خراسان از ۷۵۰.۰۰۰ تن فعلی به ۱ میلیون تن افزایش یافت.

شریفی منش یکی از مزایایی اجرای این پروژه را تسهیل و تسریع در فرایند دپو و مخلوط سازی محموله‌های ورودی کنسانتره مورد نیاز خطوط تولید دانست.

مجتمع فولاد خراسان از جمله بزرگ‌ترین واحد‌های فعال در صنعت فولاد کشور محسوب می‌شود که توانسته است در شرایط کنونی، موجودی مناسبی از مواد اولیه مورد نیاز را در انبار‌های خود فراهم آورد.

فولاد-خراسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...