|
کدخبر: 165784

دولت مجوز واردات واکسن کرونا را نمی دهد!

عبدالرضا عزیزی- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شرکت های خصوصی ایرانی ، در زمان پیش خرید ، تعداد قابل توجهی واکسن خریداری کرده اند و تنها منتظر اجازه دولت برای انتقال به کشور هستند.

شهر خبر دولت مجوز واردات واکسن کرونا را نمی دهد!

آمار کشته و ابتلا کرونایی در ایران جهش یافته است. امروز آمار مرگ با ابتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت ۳۰۴ نفر اعلام شد بدین ترتیب مجموع آمار رسمی، جان باختگان از کووید ۱۹ در ایران به ۶۵ هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

امروز، مینو محزر- عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا تاکید کرده است که برای خرید واکسن کرونا دیر اقدام کردیم و تاییدی هم بر پیش خرید واکسن‌های کرونا موجود جهان تا سال ۲۰۲۲ داشت که البته ایران جزو کشورهای نیست که پیش خرید‌ها را انجام داده است و ایرانیان باید صبر کنند تا کشورهایی که زودتر اقدام به خرید کرده‌اند، واکسن‌های خود را تحویل بگیرند و سپس نوبت به ما برسد.

دکتر عبدالرضا عزیزی- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور در خصوص اینکه در چنین شرایطی که واکسن‌های کرونای جهان پیش خرید شده است ایران تا تایید واکسن‌های ایرانی چه تدبیری برای مهار کرونا می‌تواند داشته باشد گفت: نهادهای مختلف کشور در تلاش برای تولید واکسن ایرانی هستند. به طول مثال بنیاد برکت، در حال تولید واکسن برکت است که خبرها حکایت از این دارد که تا خرداد ماه به تولید انبوه خواهد رسید. نهادهای ثروتمند کشور نسبت به تامین واکسن بی‌تفاوت نیستند. رئیس جمهوری نیز اخیرا به شرکت‌های خصوصی اجازه داده تا با اعتبار و پول خود برای تامین واکسن اقدام کنند و وارد عمل شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه این دستور رئیس جمهوری بسیار هم منطقی است ادامه داد: اگر بخش خصوصی به این مبحث وارد شود امکان اینکه واکسن‌هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند وارد کشور شود بیشتر است که هم کمک به دولت و هم کمک به مردم خواهد بود. ضمن اینکه بسیاری از شرکت‌های ایرانی واکسن کرونا را از قبل پیش خرید کردند و تنها منتظر اجازه دولت هستند تا واکسن‌هایی که خریداری کرده‌اند وارد کشور کنند و مورد استفاده ایرانیان قرار بگیرد.

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه این شرکت‌ها داخلی هستند و با شرکت‌های خارجی در خصوص خرید واکسن معامله کرده افزود: دولت وقتی توان خرید واکسن ندارد می‌تواند از توان بخش خصوصی استفاده کند.

 

منبع: رکنا
  • ناشناس ارسالی در

    وقتی که آن حکیم فرزانه ، آن وجود نازنین فرمود واکسن خارجی ممنوع است همگان باید ت بعیت کنند. هر کس تبعیت نکند خر است!

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...