|
کدخبر: 159660

ترامپ در روزهای آینده دادگاهی می‌ شود؟

مشاور اسبق کاخ سفید با اشاره به مراجعات مکرر وکیل سابق ترامپ به دادستانی پیش‌بینی کرد در روزهای آتی رئیس‌جمهور پیشین آمریکا دادگاهی خواهد شد.

سیاست ترامپ در روزهای آینده دادگاهی می‌ شود؟

«جان دین» مشاور اسبق کاخ سفید، امروز (پنج‌شنبه) پیش‌بینی کرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در روز‌های آینده دادگاهی خواهد شد.

دین که در دوره ریاست جمهوری «ریچارد نیکسون» مشاور او بود، با اشاره به مراجعات مکرر «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ، به دادستانی منهتن در پیامی پیش‌بینی کرد: «روز‌های آتی کیفر خواست ترامپ انجام شود.»

به نوشته خبرگزاری هیل، مایکل کوهن روز گذشته برای هفتمین بار به دفتر دادستانی منهتن مراجعه کرده است. پیش‌بینی می‌شود کوهن حتی برای بار هشتم نیز به دادستانی مراجعه کند.

دین در پیامی توییتری نوشت: «تجربه به من ثابت کرده فردی که درباره دیگران اطلاعاتی دارد اگر برای شکایت نباشد ۷ مرتبه به دادستانی مراجعه نخواهد کرد. درباره اتهام علیه دونالد ترامپ و اطرافیان او از سوی دادستان منتهن باید بگویم در روز‌های آینده ترامپ دادگاهی خواهد شد.»

دین در دوره نیکسون نقش مهمی در «رسوایی واترگیت» داشت و درنهایت برای محاکمه نیکسون به‌عنوان شاهد در دادگاه حاضر شد.

دادستانی منتهن تحقیقات گسترده‌ای درباره خانواده ترامپ از منظر تجاری و اقتصادی را آغاز کرده است. این بررسی جنبه‌های مختلفی از زندگی تجاری و اقتصادی این خانواده را مورد بررسی قرار می‌دهد. البته در ابتدا این تحقیقات با تمرکز بر مبالغی که دو زن اعلام کردند برای روابط غیراخلاقی با ترامپ از سوی کوهن به آن‌ها پرداخته شده آغاز شد، اما بعد‌ها به بخش تجاری زندگی ترامپ متمرکز شد.

روز سه‌شنبه دادستانی منتهن اعلام کرد رسیدگی به این پرونده‌ها را تشدید کرده و متمرکز بر املاک ترامپ در نیویورک شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر