|
کدخبر: 153076

تشکر روحانی از نمکی برای اعتماد‌سازی واکسیناسیون

رئیس‌جمهوری در مراسم آغاز واکسیناسیون سراسری با تقدیر از وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی برای تزریق نخستین واکسن به فرزندنش گفت: مردم مطمئن باشند اگر واکسنی وارد کشور می‌شود همه مسوولین به‌ آن اعتماد دارند و همه ما آماده‌ایم برای ایجاد اعتماد بین مردم واکسیناسیون را انجام دهیم.

سیاست تشکر روحانی از نمکی برای اعتماد‌سازی واکسیناسیون

حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم آغاز واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا افزود: تشکر می‌کنم از وزیر بهداشت که در طول این یک سال همه زحمات بر دوش شما و مدافعان سلامت بوده است. ما بسیار خوشحالیم که امروز در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی واکسیناسیون سراسری را شروع و آغاز می‌کنیم.

 رئیس‌جمهوری خطاب به وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی گفت: این که فرزند عزیز و گرامی شما نخستین کسی است که این واکسن را تزریق می‌کند، پیامی برای همه مردم کشور است. اگر وزارت بهداشت و درمان واکسنی را به عنوان واکسن قابل اعتماد اعلام می‌کند و اگر مردم نیاز دارند که ما آغازگر اعتماد باشیم، همه مسوولان و همه ما کاملا آماده‌ایم. من دیشب به دوستان گفتم خود من آماده‌ام نخستین فردی باشم که این واکسن را تزریق می‌کنم.

 روحانی گفت: مردم بدانند اگر ما چیزی را اعلام می‌کنیم به آن ایمان و اعتقاد داریم. اگر می‌گفتید واکسن به خود من تزریق شود، این مهم‌تر است که الان گفتید به فرزندتان تزریق شود. زیرا معمولا انسان فرزند عزیز و جوان خود را بیشتر از جانش دوست دارد. آن کسی که عزیزتر از جان شما بوده شما در معرض دید عموم قرار دادید، نخستین واکسن به ایشان تزریق شود.

 رئیس دولت دوازدهم اضافه کرد: من به جنابعالی و خانواده شما و همه ملت ایران و همه مدافعان سلامت برای این همبستگی و پیوستگی، همدلی و آمادگی برای ایثار و فداکاری برای همه مردم عزیز تبریک می‌گویم.

رئیس‌جمهوری بعد از گفت‌وگو با فرزند دکتر نمکی که نخستین تزریق واکسن کرونا را انجام داد، ‌گفت: این کار بسیار قشنگی بود که مردم ما بدانند که وزیر عزیز ما آن کسی که از جان خودش عزیزتر است و فرزند گرامی او است نخستین کسی است که از این واکسن استفاده می‌کند. بنابراین مردم مطمئن باشند اگر واکسنی وارد کشور می‌شود همه مسوولین به‌ آن اعتماد دارند.

روحانی گفت: امیدوارم این واکسن و واکسن‌های دیگری که بعدا وارد کشور می‌شود و در آینده از واکسن داخلی استفاده می‌کنند و ما بتوانیم در مرحله جدیدی که از این لحظه در برابر بیماری کووید ۱۹ شروع کردیم موجب سلامت همه باشد. خوشبختانه این لحظه فرا رسید و این کار انجام گرفت.

 وی از وزیر بهداشت، همه پزشکان و پرستاران و مدافعان سلامت تشکر کرد.

واکسیناسیون ویروس کووید۱۹ روز سه شنبه و همزمان با یازدهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با فرمان حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری در بیمارستان امام خمینی(ره) و ۶۳۵ بیمارستان ارجاع بیماران کرونایی در سراسر کشور آغاز شد

منبع: ایرنا

ارسال نظر