|
کدخبر: 114163

آخرین آمار از بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان های پایتخت

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از کاهش بار مراجعات و موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با اعمال محدودیت ها و تعهد مردم به استفاده از ماسک، این روند تداوم داشته باشد.

سلامت آخرین آمار از بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان های پایتخت

دکتر علیرضا زالی از بستری شدن ۶۶۲ بیمار جدید در بیمارستان های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱۱ مورد در بخش مراقبت ویژه بستری شده اند.

زالی-کرونا

وی ادامه داد: سهمی که از مجموع مراجعین سرپایی حوزه های درمان و بهداشت نیاز به بستری پیدا کردند، ۱۰¡۲ درصد بوده است و ۱۶ درصد از این افراد در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. البته در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۰۰ بیمار، ترخیص شده اند که از میزان بستری های جدید همچنان کمتر است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا با اشاره به کاهش ۶¡۲ درصد مراجعین سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی و ۱.۵ درصدی موارد بستری نسبت به روز قبل، عنوان کرد: همچنین آمار ترخیص یافتگان ۲.۲ رصد رشد را نسبت به روز قبل نشان می دهد.

به گفته دکتر زالی، پیش بینی می شود با اعمال محدودیت ها در تهران واستفاده منظم از ماسک و کاهش ظرفیت اداری، تا ۱۰ روز آینده همین روند تداوم با شیب ملایم داشته باشد.

راه اندازی پویش نذر سلامتی به منظور تهیه اقلام حفاظت فردی و تجهیزات بیمارستانی

دکتر زالی از راه اندازی پویشی با عنوان پویش نذر سلامتی، به منظور جمع آوری نذورات مردم در ماه محرم برای تهیه اقلام حفاظت فردی و تجهیزات سرمایه ای مورد لزوم بیمارستان های درگیر بحران کرونا، خبر داد و افزود: این پویش به دنبال مواجهه با محدودیت های جدی تری در خصوص برگزاری مراسم، به ویژه توزیع مواد غذایی در ماه محرم سال جاری با همت ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در غالب این پویش مومنانه، اقلام حفاظت فردی همچون ماسک برای شهروندان کم بضاعت و ساکنین مناطق حاشیه ای و تجهیزات مورد لزوم بیمارستان های درگیر بحران کرونا با نام خیرین تهیه خواهد شد، گفت: روزهای آینده درخصوص نحوه شرکت مردم در این پویش اطلاع رسانی خواهد شد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر