|
کدخبر: 198707

ترمز پله آلومینیومی

افتادن و لیز خوردن از پله ها همیشه یک نگرانی برای ساکنان ساختمان ها است در روز های برفی و بارانی این نگرانی دو چندان میشود اما با یک پیشگیری ساده با استفاده از ترمز پله ها میتوان از این اتفاق جلوگیری کرد.

بهترین روش برای از بین بردن این خطرات استفاده از ترمز پله است.

شرکت دُرمت با استفاده از دانش مهندسی ساخت مدل های مختلفی از ترمز پله های ضد لغزندگی ( سرگیر پله) برای ایمنی پله ها معرفی کرده است.

انواع مدل های ترمز پله ( استپ پله )

  • ترمز پله های آلومینومی
  • ترمز پله های Led دار
  • ترمز پله لاستیکی
  • ترمز پله پی وی سی
  • ترمز پله سیلیسی و سمباده ای

برای انتخاب محصولات ترمز پله ( ضد لغزنده پله) باید به فاکتور هایی همچون فضای باز یا بسته بودن میزان رفت و آمد و شرایط محیطی توجه کرد و جنس پله ها توجه کرد.

ترمز-پله

ترمز پله آلومینومی:

این مدل از ترمز پله ها (استپ پله) از اسکلت آلومینیومی آنودایز شده تشکیل شده است که رویه آن از نوار PVC در رنگ بندی های مختلف تشکیل شده که با داشتن یک نوار شبتاب باعث در تاریکی شب نیز قابل رویت است ترمز پله هایی آلومینیومی علاوه ایجاد زیبایی ویژه باعث ایجاد اصطحکاک شده و مانع لغزندگی می شود.

از ویژگی های منحصرد به فرد این نوع از ترمز پله های میتوان به کارایی بالا، طول عمر بالا اشاره کرد این نوع از استپ پله به گونه ای است که لبه پله را نیز می پوشاند.

ترمز پله LED دار ( لب پله LED دار):

ترمز-پله-

این نوع از استپ پله در دو مدل تک و دوبل عرضه میشود که بدنه آن از جنس آلومینیومی است همانطور که از اسم این محصول مشخص است در این محصول نوار های LED به کار رفته است که مخصوص فضاهایی با نور کم مانند سینما، آمفی تئاتر است که قصد دارند مسیر تردد پله مشخص کنند.

 ویژگی های این محصول: دید مناسب در شب، جلوگیری از لغزندگی، و نیز بخشیدنجلوه زیبا به پله

 ترمز پله لاستیکی:

ترمز-پله-پلاستیکی

 این نوع از استپ پله از لاستیک مسحل شده تولید میشود که با توجه به اندازه آن (عرض ۶ سانت و ۱۰ سانت) فضای جلوی پله را پوشش میدهد ترمز پله لاستیکی به صورت پشت چسب دار و آماده نصب تحویل داده می شود.

ویژگی ها این محصول: پشت چسب دار بود، لاستیک شیار دار و طول عمر بسیار بالا

ترمز پله پی وی سی:

ترمز-پله-پی-وی

ترمز پله های پی وی سی در دو نوع نبشی و پشت چسب دار عرضه می شود.

ترمز پله نبشی پی وی سی دارای شیار هایی هس که باعث ایجاد اصطحکاک و مانع از لغزش فرد میشود و همچنین با داشتن نوار شبتاب در نبش ترمز پله باعث ایجاد دید در تاریکی نیز میشود استاپ پله پی وی سی به ووسیله پیچ یا چسب به محل متصل میشود.

ترمز پله پی وی سی پشت جسب دار این سری از ترمز پله ها تماما از PVC درجه یک تولید میشود که با توجه به اندازه آن ۶ سانت از فضای جلوی پله را میپوشاند.

ویژگی ضد لغزش پله پی وی سی: آنتی باکتریال بودن، قابلیت استفاده در فضاهای داخلی، رنگ بندی مختلف (قرمز، سبز، مشکی، طوسی، آبی قابلیت رنگ بندی برای ترمز پله پی وی سی پشت چسب دار است.)

ترمز پله سیلیسی و سمباده ای:

ترمز-پله-سمباده ای

 

ترمز پله های سمباده ای همانطور که از اسم آن ها مشخص است از سمباده تشکیل شده اند که به صورت پشت چسبدار تشکیل شده اند که به راحتی در محل نصب میشود ترمز پله های سمباده ای برای تردد های پایین و فضاهای داخلی مناسب است.

ترمز پله های سلیسی از رزین اپوکسی و مواد ضد فرسایشی ساخته شده است.

 که در ابعاد ۱، ۵/۱ و ۲ متر در قسمت جلوی پله قرار میگیرد و ۸ سانت از قسمت جلوی پله را تحت پوشش خود قرار میدهد که مخصوص فضاهای بیرونی و با تردد بالا است.

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...