|
کدخبر: 114584

مشمولان دریافت وام ودیعه مسکن کِی اعلام می‌شوند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا ۵ روز دیگر افرادی واجد شرایط دریافت وام کمک ودیعه مسکن هستند، اعلام می‌شوند.

راه و مسکن مشمولان دریافت وام ودیعه مسکن کِی اعلام می‌شوند؟

محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین گزارش‌ها از پالایش ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن اظهار کرد: در حال احراز شرایط ثبت نام‌کنندگان و پالایش واجدین شرایط هستیم و تا ۵ روز دیگر یعنی بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با اقدام شورای فقهی بانک مرکزی، شرایط دریافت وام ودیعه تغییری کرده است، ادامه داد: شورای فقهی بانک مرکزی، نحوه عقد قرارداد را مشخص کرده و آن را در فصل قراردادهای مرابحه که قابل واگذاری است، قرار داده‌ است که دو مدل هم پیش‌بینی شده یا اینکه اصل پول وام تا سررسید قرارداد اجاره مسکن به بانک برگردد و مدل دیگر این است که مستاجر بتواند در طول سه سال اقساط تسهیلات را با سود ۱۲ درصد بپردازد و تسویه کند.

بنابراین با دستور شورای فقهی بانک مرکزی درباره نحوه عقد قرارداد، تغییری در شرایط گیرنده وام و میزان وام ایجاد نمی‌شود.

محمودزاده افزود: طبق دستور شورای فقهی بانک مرکزی، پرداخت این وام در سرفصل عقود شرعی، مرابحه کالا و خدمات است اما فقط برای کمک ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و تغییری در گروه‌های هدف برای پرداخت این وام نخواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که وام ودیعه به چند خانوار مستاجر می‌رسد، گفت: منابع این وام ۲۰ هزار میلیارد تومان است و در سقف‌های ۵۰ میلیون تومان در شهر تهران، ۳۰ میلیون تومان در سایر کلان شهرها و ۱۵ میلیون تومان در سایر شهرها پرداخت می‌شود، تعداد خانواری که وام ودیعه را دریافت می‌کنند بستگی به این دارد، چه تعداد تقاضا از کدام شهرها و مناطق داشته باشیم.

وی ادامه داد: به ازای هر وامی که در تهران پرداخت می‌شود می‌توان نزدیک به دو فقره وام کلان شهرها و سه فقره وام در سایر شهرها داد.

امروز تمام این اطلاعات استخراج می‌شود که چه اعلام کرد که تعداد تهرانی برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کرده‌اند.

محمودزاده ادامه داد: در سراسر کشور ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (کمک ودیعه مسکن) ثبت‌نام کردند.

 

منبع: تجارت نیوز
 • عسگری ارسالی در

  بنظرمن به مستاجرهامیتوانباوامبانکی کم بهره وقسط هزارتومانویابیشترخانه داد خانه های طرف کردان خیلی زیاد است به همه مستاجرها می رسد

 • سارا ارسالی در

  سلام من سه روز بعداز پایان مهلت کدملی مادرم ک سرپرست ما هستش رو فرستادم اما متاسفانه خبری نشد تو رو خدا ما هم مستاجریم سرپرست نداریم کمکمون کنید

  • ناشناس ارسالی در

   سلام علی یاری هستم منم هفته گذشته کد ملی بفرستم ولی متاسفانه هیچ خبری نشده من۸سال مستاجرم هستم ۱۸شهریورهم وقت قراردادمونه تو خدا به ما کمک کنین صاحب خانه جواب کرده

 • ناشناس ارسالی در

  سلام ی پیام برای من اومده و کد احراز هویت وام رو فرستادن این یعنی چه یعنی بهم تعلق میگیره؟

  • ناشناس ارسالی در

   نه برا همه کد اهراز میاد حتی ثبت نام ناقص باشه

 • علی فتح ملک نظری ارسالی در

  سلام،من برا مسکن ملی مجاز شدم،اگه وام کمک هزینه مسکن را دریافت کنم.مشکلی برا مسکن ملی پیش نمیاد؟ممنون میشم پاسخ دهید.

 • زینب مرادی ارسالی در

  قانون نیست.مملکت را کیا اداره میکنند

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا تمدید کنید مهلت ثبت نام خیلی کم بود

 • حسن دلفانی ارسالی در

  حسن دلفان خرم آباد نزدیک به 14ساله مستاجرم پیانو هم دادم ولی جوابش هنوز نیومده

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا مسخرس همش سر کاری هیچی توش نیست همش حرف الکی میزنن

 • ایرانی ارسالی در

  من زن سرپرست خانوارم با مراجعه به سایت با وجود اینکه زدن حائز شرایط ولی اجاره نامه های فروردین 99 به بعد قبوله!! من که دی 98 قرارداد بستم چی کار کنم؟!!
  اونی که قراردادش برا پارسال بوده و چندماه مونده به اتمام قراردادش بیشتر پول لازمه یا اونی که تازه قرارداده بسته؟

 • فرشادشفاعتی ارسالی در

  برام چندروزکداحرازهویت اومد اماهیچ خبر نیست بخدااجارام عقب افتاده چیکار تاکی بدبختی

 • ليلا ارسالی در

  سلام براي كساني كه مي خواهند وام را بصورت 12 درصد انتخاب كنند و براي خودشان باشه گزينه اي نيست .برا من حائز شرايط زده ولي حق انتخاب نگذاشته ...چكار بايد كرد؟

ارسال نظر