|
کدخبر: 179558

انجمن بلاکچین تعلیق شد؟

فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام «انجمن فناوران زنجیره بلوک» در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.

دیگر رسانه99 انجمن بلاکچین تعلیق شد؟

در نامه ای که ساعتی پیش به دست این رسانه رسیده، خطاب به هیئت مدیره این انجمن نوشته شده است: «با عنایت به گزارش‌های واصله مبنی بر اقدامات مغایر با اساسنامه و خلاف تعهدات آن انجمن و لزوم رسیدگی و بررسی گزارش‌های واصله تا حصول نتیجه و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص آن انجمن، مقتضی است از تاریخ ابلاغ این تذکر تا اطلاع ثانوی فعالیت‌های آن انجمن به طور کامل متوقف شود».

این اتفاق در حالی رخ داده است که این انجمن آنگونه که در بخش «درباره انجمن» سایت خود نوشته: «فعالیت خود را در سال ۹۶ به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در راستای ترویج فناوری بلاکچین آغاز کرده است. این انجمن در نهایت در تاریخ ۹۸/۴/۲۴ با نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به عنوان سازمان مردم‌نهاد و انجمنی علمی و غیر انتفاعی به شماره ثبت ۴۷۷۰۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۰۶۷۰ به ثبت رسید و برای اطلاع عموم آگهی شد.»

در بخشی دیگری از نامه دستور توقف فعالیت این انجمن که در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ به امضای زهرا عابدینی، معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور رسیده، تاکید شده که «صورتحساب کلیه درآمدهای مالی و هزینه‌کردها بر اساس شماره حساب رسمی انجمن؛ گزارش کامل، مستند، شفاف و دقیق از اقدامات آن انجمن طی ۲ سال اخیر؛ گزارش دقیق در خصوص صدور فهرست هشدار و امثالهم بدون پشتوانه فنی در سایت انجمن با استفاده از نام انجمن بلاکچین و ارائه مجوز اخذ شده برای این اقدام و سایر اقدامات مشابه صورت گرفته؛ گزارشی از کلیه اقدامات آن انجمن در حوزه رمزارز و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با شرکت‌های فعال در این حوزه همراه با توضیحات و مستندات لازم و آخرین آدرس انجمن» برای بررسی‌های تکمیلی در اختیار این معاونت قرار گیرد.

سند+بلاکچین

واکنش انجمن بلاکچین

با سلام خدمت اعضا و مخاطبین محترم انجمن بلاکچین.

نامه ای که به تاریخ دیروز در همشهری آنلاین منتشر شده است هنوز رسما به دبیرخانه انجمن واصل نشده است اما از شمایل نامه مشخص است که نامه صحیح و درست باشد.

لذا بلافاصله پس از رویت نامه، کلیه فعالیتهای انجمن متوقف و از این لحظه هیچ خبر و بیانیه جدیدی در کانال های خروجی و سایت انجمن قرار نمی گیرد و هیچ تغییری در محتواهای قبلی انجام نمی گیرد.

به همه اعضای محترم انجمن اطمینان می دهم که هیات مدیره و انجمن حسب بالاترین فهمی که از قوانین کشور دارند هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده اند و البته این حق وزارت کشور است که از انجمن در حوزه فعالیتهای خود تفتیش کند.

از نامه مشخص است که لیست هشدار (https://iranblockchain.org/warning-list/) در کانون چالش ها قرار دارد، که هوش بالایی نمی خواهد که بفهمیم این نتیجه آبی است که انجمن در خوابگه مورچگان ریخته است.

طبق قانون سازمانهای مردم نهاد، بازوی مدعی العموم برای صیانت از حقوق عامه در حوزه تخصصی خود هستند.

انجمن با افتخار تا این لحظه ۳۶ پروژه که دارای ریسک بالایی بوده اند در لیست هشدار خود در سایت اطلاع رسانی کرده است تا موجب پیشگیری از حیف و میل اموال عمومی گردد. و در چند مورد هم مثل پروژه BRG مقام قضائی با آنها برخورد کرده است.

هیات مدیره، طبیعتا اسناد خود را در اسرع وقت به وزارت کشور تقدیم خواهد کرد، اما تعلیق فعالیتهای انجمن قاعدتا موجب ناامیدی افرادی که شرافتمندانه در حال تلاش بودند و شادی کسانی که قصد حیف و میل اموال عمومی را داشتند خواهد شد و مسئولیت این موضوع به عهده وزارت کشور است.

جای نگرانی نیست و به حول و قوه الهی همگی با هم از این گردنه هم خواهیم گذشت و روسیاهی بر فریبکاران و افتخار و عزت نصیب صادقان خواهد بود.

پس صبر کن که وعده خدا حقّ است، و زنهار تا کسانى که یقین ندارند، تو را به سبکسرى واندارند. (روم ۶۰)

با احترام

سپهر محمدی

رئیس هیات مدیره انجمن (در تعلیق) فناوران زنجیره بلوک(بلاکچین)

 

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...