|
کدخبر: 141432

حادثه تلخ در صنایع معدنی خراسان رضوی

بخشدار سنگان از توابع شهرستان خواف (خراسان رضوی) گفت: دو نفر از کارگران یکی از شرکت‌های معدنی پلاسری مستقر در این بخش شنبه شب بر اثر بی‌احتیاطی جان خود را از دست دادند.

حمیدرضا طاهری روز یکشنبه افزود: این دو کارگر که نیروی یکی از پیمانکاران معدنی فعال در این بخش بودند در هنگام تمیز کردن قیف سپراتور در یکی از شرکت‌های معادن پلاسری به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی توسط پیمانکار جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: مسئولان و دست اندرکاران ذیربط در حال بررسی علت اصلی این حادثه منجر به مرگ هستند.

بخشدار سنگان بدون توضیح بیشتر گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعدادی از کارگران بومی و غیر بومی شرکت‌های معدنی پلاسری مستقر در این بخش به دلیل بی‌احتیاطی و رعایت نکردن نکات ایمنی جان خود را از دست داده‌اند و بیشتر این حوادث در زمان فعالیت شرکت‌ها در شبها به وقوع پیوسته است.

مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری خواف در۲۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است و ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

شهر سنگان با جمعیت ۱۸ هزار نفر در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان خواف قرار دارد و بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه در آن واقع است.

معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره بیش از یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان است که تامین‌کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...