|
کدخبر: 138817

معاملات مشکوک یک بانک در بورس!

در روز رشد ۷۷۲۷ واحدی شاخص، بانک و پتروشیمی فرابورسی، سه زیرمجموعه سایپا و هلدینگ شیر به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک یک بانک در بورس!

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با افزایش نسبی عرضه‌ها آغاز به کار کرد به طوری که با انتشار خبر آغاز معاملات ثانویه صندوق پالایشی و بهبود تقاضا در نمادهای پالایشی در نهایت نماگر بازار با رشد ۷۷۲۷ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۴۷۳ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۶.۲ و ۷.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک تجارت و ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۹ و ۱.۸ میلیارد سهم و پالایشگاه اصفهان، بانک صادرات به همراه تولید برق ماهتاب کهنوج با تقاضای ۷۲۱، ۵۸۸ و ۵۱۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا هفت برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، بانک سرمایه حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۶ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۱۹۱.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سخت آژند، تولید برق ماهتاب کهنوج، نصیر ماشین، پتروشیمی غدیر، آلومتک، پگاه آذربایجان شرقی، سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس، کارخانجات مخابراتی ایران، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، آبادگران ایران، سرمایه‌گذاری ساختمانی بین‌المللی نام آوران مهندسی، پلاسکوکار سایپا، پگاه گلپایگان و ژلاتین کپسول مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک سرمایه، پتروشیمی غدیر، سه زیرمجموعه سایپا و هلدینگ شیر به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر