|
کدخبر: 327416

پایان بلاتکلیفی بازنشستگان / انتظار ها تمام شد + زمان اجرای همسان سازی حقوق

روش دریافت حکم همسان‌سازی برای بازنشستگان کشوری اعلام شده است.

اقتصاد پایان بلاتکلیفی بازنشستگان / انتظار ها تمام شد + زمان اجرای همسان سازی حقوق

با توجه به افزایش مبلغ حقوق، احکام جدید برای بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ تنظیم و اصلاح شده‌اند. این احکام می‌توانند از طریق سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری که در وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد، دریافت شوند.

برای دریافت حکم همسان سازی حقوق بازنشستگان باید به سایت https://services.sabasrm.ir/Hokm/ مراجعه کنید.

با توجه به اینکه نرخ تورم در کشور ما سرعت فزاینده ای را داشته و هر ساله شاهد افزایش قیمت ها در بخش های مختلف اقتصادی کشور می باشیم، نهادهای حمایت کننده کارمندان و کاگران نیز سعی بر این داشته تا با جلب موافقت دولت و مجلس، حقوق این گروه ها را نیز تا حد امکان ، ماتناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین معاش خود و خانواده شان دچار مشکل نشوند.

سازمان بیمه ‌ای مربوط به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری بوده که با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مسئولیت اداره امور بازنشستگان کشوری را بر عهده دارد. صندوق بازنشستگی کشوری هر ساله با توجه به تصمیم دولت و مصوبه مجلس، افزایش حقوق بازنشستگی بازنشستگان کشوری را اجرایی نموده و منابع لازم برای پرداخت آن را می نماید.

افزایش دستمزد بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم دستمزد بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، دستمزد بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

بازنشستگان-کشور-1

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش دستمزد بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ همچون سال های گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir بوده که بازنشستگان کشوری می توانند با مراجعه به آن و بی آنکه نیاز به مراجعه حضوری باشد، از طریق بخش (درگاه خدمات الکترونیکی) برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و اطلاع از میزان افزایش دستمزد بازنشستگی خود اقدام نمایند.

منبع: ساناپرس
 • سیاوش تقوی ارسالی در

  سلام،بقدری دروغ گفتید که درپیام بالا بجا ی
  سال ۱۴۰۳درتمام مواردقیدشده۱۴۰۲.
  دیگه خسته شدیم اینطوریه بوش میاد مثل اینکه
  درپایان خردادماه هم خبر ی ازانجام همسان‌سازی نیست!!!!!!

 • ناشناس ارسالی در

  این بی شرف کثیف هر روز هی مطالب گذشته را مثل تمام حرف درمانی و ناکارامدهای گوناگ ون در کشور، با تیتر فریبنده ای در خصوص ح قوق فقر و فلاکت بار بازنشستگان «کشوری» م ی زنه و محنت هم سر این بندگان خدا می گذا ره که در حالیکه مرز فقر و فلاکت به ۲۵ ال ی۳۰ میلیون رسیده با آب و تاب و چنین و چن ان می گه ما حقوق را بالای ۱۰ میلیون رسان ده و همسان سازی چنین و چنان.... بی پدر و مادرها!!

 • ناشناس ارسالی در

  آخه چند بار این اخبار رانشر می دهید مگه میخواد چه اتفاقی بیفته ما که روز به روز بدبختر و فقیرتر میشیم واوضاع بدتر وبدتر

 • علی ارسالی در

  افراد حقیقت طلب و واقع بین که از نخبگان و مسئولان گذشته و اقتصادی میباشند تورم رو افزایشی و گرانی ها رو متعاقب تورم افزایش یافته و نسبت به سال ۱۴۰۲ فراتر رفته،دولت و مجلس بصورت واقعی و با وجود مشکلات کلان اقتصادی و معیشتی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری و تامین اجتماعی رو افزایش ندادند و متاسفانه درآمد و حقوق بسیار عقب تر از هزینه هاست و همین موضوع سبب ناترازی شدید دخل و خرج مردم شده است ،و بسیاری از این اقشار به زیر خط فقر سقوط کردند و اگر اوضاع سر وسامان نیابد حتی به فقر مطلق منجر میشود،،باید حقوق اقشار مردم با تورم و گرانی هم خوانی و حتی بالاتر پرداخت شود تا خانواده ها یی که مستاجر هستند بتوانند از پس تامین اجاره بهاء بر بیاند،،با این حال خدا کند رئیس جمهور بعدی این معضل بزرگ و مهم رو مرتفع کند .

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها