|
کدخبر: 326917

رکورد شکنی قیمت بیت کوین / وقت خرید کدام ارز دیجیتال است؟

قیمت بزرگترین ارز مجازی دنیا در طی ۲۴ ساعت گذشته ۴٪ افزایش یافته و به ۶۶,۲۶۴ دلار و ۲ سنت ارتقا یافته است. این افزایش قیمت، نشان‌دهنده روند صعودی قیمت این ارز مجازی در بازار جهانی است.

اقتصاد رکورد شکنی قیمت بیت کوین / وقت خرید کدام ارز دیجیتال است؟
قیمت بیت کوین در طی ۲۴ ساعت گذشته با یک افزایش ۴ درصدی به ۶۶,۲۶۴ دلار و ۲ سنت رسید. ارزش بیت کوین نیز به ۶۶,۷۰۰ دلار افزایش یافته بود.

تحلیلگران کاهش ارزش دلار به دنبال انتشار اطلاعات تورم آمریکا را دلیل این افزایش قیمت می‌دانند. قیمت بیت کوین در اوایل هفته گذشته تا ۶۰ هزار دلار پایین آمده بود.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان داد شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور آهسته‌تر از حد انتظار افزایش یافته است. 

این اطلاعات به دنبال خرده فروشی ضعیف‌تر از حد انتظار در آمریکا امید به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه‌های آینده را افزایش داده است.

اما تورم در آمریکا هنوز هم بالاتر از هدف ۲ درصد بانک مرکزی قرار دارد. برخی از مقامات فدرال رزرو در هفته‌های اخیر هشدار داده‌اند بانک مرکزی آمریکا به اطمینان بیشتری در مورد کاهش تورم نیاز دارد تا روند پایین آوردن نرخ بهره را آغاز کند.

این رویکرد مانع افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین می‌شود و این ارز مجازی را در محدوده ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار نگه می‌دارد. به نظر می‌رسد افزایش ریسک پذیری که در بازار وال استریت نشان داده شده هنوز به دنیای ارزهای مجازی راه پیدا نکرده است.

اما تاجران ارز مجازی عقیده دارند قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۷۴ هزار دلار افزایش یابد. برخی می‌گویند خوشبینی نسبت به سرمایه‌های مخاطره آمیز به دنبال گزارش کاهش تورم در آمریکا می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ۷۴ هزار دلار در روزهای آینده افزایش دهد چون تقاضای سازمانی برای آن بالا می‌رود.

تقاضای سازمانی برای بیت کوین رو به افزایش است و مدیران سرمایه بزرگی مانند میلنیوم و اسکانفلد حدود ۳ و ۲ درصد از سرمایه تحت مدیریت خود را در صندوق‌های قابل معامله بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ارزش اتریوم به عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا هم ۱.۴ درصد افزایش یافته و XPR هم ۲.۲ درصد بالا رفته است.

بیشترین افزایش قیمت مربوط به سولانا بوده که ۹.۵ درصد طی یک ماه گذشته افزایش قیمت داشته است.

این خرید کلان، پس از فروش چشمگیر ۱ میلیون بیت‌کوین در اواخر سال ۲۰۲۳ صورت گرفته که می‌تواند نشانه‌ای از اعتقاد آنها به ارزش پایدار بیت‌کوین باشد، به ویژه با توجه به ثبات قیمت آن بالای ۶۰ هزار دلار.

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا در ماه مارس ۰.۴ درصد افزایش یافت و در یک سال گذشته به ۳.۵ درصد رسید. این رقم همچنان بالاست و ارزش دلار را نسبت به یک دهه گذشته که نرخ تورم تنها ۰.۸ درصد بود، به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

نیل برگکوئیست (Neil Bergquist)، مدیرعامل کوین‌می (Coinme)، بر جذابیت بیت‌کوین به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش در چنین شرایطی تاکید می‌کند. وی برخلاف دلارهای نگهداری شده در بانک، به عرضه محدود و غیرقابل تغییر ۲۱ میلیون واحدی بیت‌کوین اشاره می‌کند که می‌تواند جایگزینی مقاوم در برابر تورم باشد.

انتظار می‌رود تورم هسته‌ آمریکا که هزینه‌های ناپایدارتر مانند غذا و بنزین را حذف می‌کند، به دلیل افزایش هزینه‌های مسکن و خدمات اصلی مانند بیمه و مراقبت‌های پزشکی، همچنان بالا باقی بماند.

همچنین، این احتمال وجود دارد که قیمت‌های بالاتر انرژی ناشی از افزایش قیمت بنزین، به افزایش تورم کمک کند. در نتیجه، بیت‌کوین ممکن است بتواند جایگاه خود را برای مقابله با تورم، در برابر سیستم‌های مالی سنتی، تقویت نماید.

 

 

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها