|
کدخبر: 324600

بازار مسکن / قیمت خانه / قیمت مسکن

هزینه رهن خانه در تهران / اجاره مسکن با ۲۵۰ میلیون تومان

جدیدترین قیمت رهن و اجاره واحدهای مسکونی در منطقه ۱۵ تهران و براساس اطلاعات میدانی نشان می‌دهد که برای رهن یک واحد ۱۰۰ متری در منطقه ۱۵ حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پول لازم است.

اقتصاد هزینه رهن خانه در تهران / اجاره مسکن با ۲۵۰ میلیون تومان

مسکن به عنوان مهمترین نیاز اولیه انسان، نقش مهمی در محافظت و امنیت وی دارد، که در همین راستای رهبر معظم انقلاب اسلامی (۱۰ بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰) فرمودند: آمارهای اقتصادی دهه‌ی ۹۰ آمارهای اقتصاد کلان کشور حقّاً و انصافاً خرسند کننده نیست، آمار مربوط به تأمین ماشین‌آلات به هیچ وجه مطلوب نیست، یا مسکن و امثال اینها.

اینها حقایقی است که اگر مسئولین می‌توانستند وضعیّت را در جهت این آمارها به شکل بهتری هدایت کنند، یقیناً وضع اقتصاد کشور امروز خیلی بهتر بود. خب، آثار این حقایق در زندگی مردم هم نمود پیدا کرده. اینکه درباره‌ی معیشت مردم اظهار نگرانی می‌کنیم، مربوط به همین چیزها است. عامل این مشکلات هم صرفاً تحریم نیست؛ البتّه تحریم بلاشک مؤثّر بوده امّا صرفاً تحریم نیست؛ بخش مهمّی ناشی از برخی تصمیم‌گیری‌های غلط یا کم‌کاری‌ها و امثال اینها است؛ می‌توانست این جور نباشد.»

براساس تأکیدات مقام معظم رهبری یکی از مهمترین محورهای بیان شده وی حول مسئله مسکن عنوان شده و با توجه به اهمیت بازار مسکن در کشور به دلیل ارتباط مستقیم با وضعیت معیشت و رفاه زندگی مردم، خبرگزاری مهر قصد دارد در سلسله گزارش‌هایی قیمت خرید، رهن و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را به صورت مجزا بررسی کند.

رکود قیمت مسکن در سال گذشته (۱۴۰۲) یکی از؛ رکودی که حتی با افزایش نسبی در پایان سال، باز هم نسبت به سال‌های گذشته افت چشمگیری را تجربه کرده و به‌نظر می‌رسد امسال هم ادامه داشته باشد؛ زیرا براساس نظر کارشناسان این حوزه مولفه‌هایی که می‌تواند بازار مسکن را از حالت رکود خارج کند مانند عرضه، کاهش قیمت مصالح ساختمانی و ثبات قیمت ارز، رخ نداده است.

با توجه به افزایش قیمت مسکن در پایان سال (۱۴۰۲)، به بررسی وضعیت نرخ خرید و فروش «منطقه ۱۵» پرداختیم؛ حال قصد داریم در گزارش پیش رو قیمت رهن و اجاره مسکن در منطقه ۱۵ تهران را بررسی کنیم.

یک آپارتمان ۱۳۵ متری دو خوابه در منطقه ۱۵ محله ابوذر خیابان بهشتی با ۲۵۰ میلیون تومان ودیعه و کرایه ماهیانه ۱۲ میلیون تومان قابل اجاره است که البته این واحد ۱۶ سال سن دارد.

همچنین برای رهن کامل یک آپارتمان ۱۰۰ متری دو خوابه، یک سال ساخت در منطقه ۱۵ محله ابوذر خیابان لارستان تهران، نیازمند یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سرمایه خواهید بود.

محله و خیابان (منطقه ۱۵) عمر ساختمان قیمت اجاره (تومان) قیمت رهن (تومان)
ابوذر. لارستان ۱۴۰۲ _ ۱٬۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. وحدت ۱۳۸۸ ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. مسلم جنوبی ۱۳۸۸ ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ ۵۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. مسلم شمالی ۱۳۸۵ ۱۰٬۵۰۰٬۰۰۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. بلوار علامه جنوبی ۱۳۹۰ _ ۱٬۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. نبرد جنوبی نصر ۱۳۹۷ ۱۷٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. ربذه جنوبی ۱۳۸۳ ۹٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. پل پنجم ۱۳۸۵ ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ابوذر. خیابان بهشتی ۱۳۸۲ ۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها