|
کدخبر: 323611

اختصاصی گسترش نیوز؛

قیمت لاکچری گوجه سبز / ۵ عدد نیم میلیون تومان فروخته شد!

در این گزارش به بررسی قیمت گوجه سبز و چغاله بادام پرداخته ایم.

اقتصاد قیمت لاکچری گوجه سبز /  ۵ عدد نیم میلیون تومان فروخته شد!

گوجه سبز، یکی از خوشمزه ترین میوه هایی است که باید گفت طرفدار بیشماری دارد. مزه ترش آن که با نمک ترکیب می شود، طعم شگفت انگیزی پیدا می کند و البته باید گفت که قیمت آن هم شگفت انگیز است. این میوه کوچک و جذاب، همیشه قیمت بالایی داشته است و نوبرانه آن، میلیونی فروخته می شود. در فصل بهار، گاری ها و وانت هایی را مشاهده می کنیم که اقدام به فروش گوجه سبز و چغاله بادام می کنند. لازم به ذکر است که این ۲ میوه، خواص و فوایدی هم دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

گوجه-چغاله

گوجه سبز، خواص درمانی باورنکردنی دارد که یکی از آن ها کمک به هضم سریع غذاست. گوجه سبز اگر مدتی بعد از وعده غذایی مصرف شود، می تواند غذا را هضم کند. لازم به ذکر است که این خوراکی جذاب، ویتامین سی سرشاری دارد که برای پیشگیری از انواع بیماری ها و سرماخوردگی بسیار مفید است. باید گفت که گوجه سبز، خون ساز بوده و برای کم خونی بسیار مفید است. خواص ضد سرطانی گوجه سبز، سبب شده است تا این نیوه، طرفدارن بسیاری پیدا کند. زمانی که صحبت از قیمت این آلوچه خوشمزه می شود، مو به تنتان سیخ خواهد شد و شاید از خرید منصرف شوید. باید اشاره کرد که ۵ عدد گوجه سبز یا همان آلوچه گوجه سبز، با قیمت ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. زمانی که صحبت از قیمت آن می شود، به نظر می رسد که باید قید فواید آن را زد و خرید را به زمان دیگری موکول کرد. در بسیاری از مغازه های بالای شهر تهران، گوجه سبز هم اکنون با قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰هزار تومان به فروش می رسد.

سبز-گوجه

گوجه-سبز ۲

گوجه-سبز خواص

چغاله بادام و خواص و قیمت آن

یکی دیگر از میوه های سبز رنگ خوشمزه که آن را هم با نمک می خورند، چغاله بادام است. چغاله بادام قیمت های متفاوتی دارد و در هر شهر و محل قیمت آن بیشتر و کم تر می شود. برای مثال در بالا شهر تهران، قیمت این میوه جذاب، به کیلویی ۲ میلیون و در وسط شهر نیز تا کیلویی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. چغاله بادام نیز مانند گوجه سبز دارای خواص بسیاری است که یکی از آن ها کمک به کاهش وزن و چربی سوزی است. کارشناسان تغذیه معتقد هستند که مصرف چغاله بادام می تواند برای چربی سوزی بسیار مفید باشد.

چغاله-بادام

سوال اساسی درباره این ۲ محصول پرطرفدار این است که چرا باید قیمت آن ها تا این میزان بالا باشد که فقط عده ای خاص بتوانند خریداری کنند و عده ای دیگر از خوردن این ۲ محروم باشند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها