|
کدخبر: 320213

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

قیمت خانه های ۵۰ تا ۷۷ متری نوساز + جدول

بازار مسکن به عنوان یکی از بازارهای اصلی اقتصاد هر کشور، تحت تأثیر عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قرار دارد.

اقتصاد قیمت خانه های ۵۰ تا ۷۷ متری نوساز + جدول

در این گزارش قیمت مسکن در جنوب تهران را مورد بررسی قرار دادیم.

منطقه ۱۹ تهران که محلاتی مانند خانی‌آباد، عبدل‌آباد، نازی‌آباد و نعمت‌آباد را شامل می‌شود، متوسط قیمت ۴۰ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان کمترین نرخ مسکن را در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران دارد.

طبق گزارش مرکز آمار، شاید نتوان در همین مناطق هم خانه‌هایی با قیمت مناسب یافت اما با یک میلیارد تومان می‌توان در شهرک‌هایی مثل مرتضی گرد که در حاشیه تهران واقع شده‌اند و جزو بخش آفتاب محسوب می‌شوند، یک واحد ۵۰متری خرید اما با وجود قیمت مناسب آپارتمان‌ها در محدوده جنوب تهران، بازار خرید و فروش در این محدوده هم کساد است.

یک مشاور املاک در منطقه عبدل‌آباد در این باره می‌گوید: بازار خرید و فروش امسال رونق چندانی نداشت تا یک ماه پیش که وضعیت معاملات خوب شد.

او توضیح می‌دهد: امسال خیلی‌ از خریداران مسکن منتظر کاهش قیمت‌ها بودند، اما زمانی که دیدند قیمت‌ها پایین نمی‌آید، تصمیم گرفتند بیشتر از این منتظر نباشند و در آستانه عید، خرید خود را انجام دهند؛ برای همین هم بازار معاملات ما یک ماه پیش خوب بود، اما الان دوباره بازار خوابیده است.

این مشاور املاک با اشاره به نوسانات اخیر نرخ دلار عنوان می‌کند: با افزایش اخیر قیمت دلار، مالکان دست نگه داشته و فعلا خانه خود را نمی‌فروشند؛ به طوری که مالکی که قبل از این وضعیت، خانه خود را متری ۲۰ میلیون تومان می‌فروخت الان از ترس اینکه قیمت‌ها بالاتر برود و ضرر کند، ۲۵ میلیون تومان هم نمی‌فروشد که احتمالا این وضعیت با متعادل شدن بازار ارز که اکنون شاهد کاهش قیمت‌ها در آن هستیم، از بین برود.

قیمت خانه های ۵۰ تا ۷۷ متری نوساز (۵سال ساخت):

محله مشخصات قیمت کل(تومان)
خانی آباد نو ۷۴متر،۱۳۹۸،دوخواب ۴,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
خانی آباد نو ۶۹متر،۱۴۰۲،دوخواب ۵,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
خانی آباد نو ۷۳متر،۱۴۰۲،دوخواب ۳,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
عبدل آباد ۵۰متر،۱۴۰۱،یک خواب ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
نعمت آباد ۶۶متر،۱۴۰۲،دوخواب ۲,۹۷۰,۰۰۰,۰۰۰
نعمت آباد ۶۷متر،۱۴۰۲،یک خواب ۲,۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
نازی آباد ۷۳متر،۱۴۰۲،دوخواب ۴,۸۹۰,۰۰۰,۰۰۰
نازی آباد ۷۲متر،۱۴۰۲،دوخواب ۳,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰

عوامل تاثیرگذار بر قیمت مسکن در مناطق مختلف شهری

در ادامه به بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت خانه در مناطق مختلف شهری می پردازیم.

۱. موقعیت مکانی: موقعیت جغرافیایی یک منطقه و نزدیکی به امکانات شهری مانند مراکز تجاری، مدارس، بیمارستان‌ها و حمل و نقل عمومی می‌تواند قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهد.

۲. اقتصاد منطقه: وضعیت اقتصادی و درآمد متوسط ساکنان منطقه نیز بر قیمت مسکن تأثیرگذار است. مناطق با اقتصاد پویا و درآمد بالا معمولاً قیمت‌های بالاتری دارند.

۳. عرضه و تقاضا: نسبت عرضه به تقاضا نیز بر قیمت مسکن تأثیرگذار است. در مناطق با عرضه کم و تقاضای زیاد، قیمت‌ها معمولاً بالاتر هستند.

۴. توسعه شهری: اقدامات توسعه شهری، ساخت و ساز جدید، زیرساخت‌های عمومی و تغییرات در طرح‌های شهری نیز می‌توانند قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهند.

۵. فناوری و نوآوری: استفاده از فناوری و نوآوری در ساخت و ساز مسکن نیز می‌تواند به کاهش یا افزایش قیمت‌ها منجر شود.

۶. عوامل سیاسی: تغییرات در سیاست‌های حکومت، مانند تغییرات در قوانین مالکیت، مالیات‌های مسکن و سایر سیاست‌های مربوط به بازار مسکن نیز می‌تواند قیمت‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

به طور کلی، عوامل فوق الذکر به طور ترکیبی و در هم‌آینده تأثیرگذار بر قیمت مسکن در مناطق مختلف شهری هستند.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر