|
کدخبر: 320182

حقوق کارمندان / واریز حقوق / افزایش حقوق / حقوق بازنشستگان

افزایش حقوق پلکانی / وزیر خیال کارمندان را راحت کرد

مرتضوی با اشاره به اینکه همزمان با دهه فجر ۶۶۰ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری با اعتباری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال(سه هزار میلیارد تومان) به بهره‌برداری رسید، گفت: عملیات اجرایی تعدادی طرح‌های عمرانی دیگر نیز در استان آغاز شد.

اقتصاد افزایش حقوق پلکانی / وزیر خیال کارمندان را راحت کرد

سید صولت مرتضوی در میان خبرنگاران اظهار داشت که برای کارکنانی که حقوق و دستمزدشان از منابع عمومی تامین می‌شود، در مجلس شورای اسلامی تعیین کرده است که یک رقمی در ردیف اول و دوم احکام، یک ۲۰ درصد و یک رقم پلکانی را برای آن‌ها پیش‌ بینی کند.

به گفته وی، در بخش بازنشستگان نیز علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی که مشمول می‌شود، مقرر شد که ظرف سه سال به حداقل ۹۰ درصد دریافتی شاغلان برسند و ما با مجلس در تلاش هستیم که منابع تامین شود تا ۴۰ درصد آن ۹۰ درصد که بناست که محقق شود در سال آینده(۱۴۰۳) تامین و پرداخت شود.

وی افزود: در حوزه حداقل حقوق و دستمزد کارگران از طرف شرکای اجتماعی دیدگاه‌های مختلفی وجود دارند که برخی نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان کارگری به مزد منطقه‌ای، مزد بخشی و یا پرداخت دستمزد بر اساس صنایع تفاوت‌های وجود داشته باشد برخی نیز معتقد است به صورت کلی تعیین شود، که هر سه گزینه در کارگروه‌های بررسی می‌شود تا در وقت مناسب با مشارکت شرکای اجتماعی به وحدت‌نظر برسیم و سال آینده حداقل حقوق و دستمزد پرداخت شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه همزمان با دهه فجر ۶۶۰ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری با اعتباری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال(سه هزار میلیارد تومان) به بهره‌برداری رسید، گفت: عملیات اجرایی تعدادی طرح‌های عمرانی دیگر نیز در استان آغاز شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به محقق شدن وعده دولت برای توسعه استان اشاره کرد و گفت: امروز در هر نقطه از استان که مراجعه و سفر داریم به لحاظ اینکه مصوبات سفر اول رییس‌جمهور را فهرست‌بندی کردیم طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده است و توسعه در آن مناطق قابل مشاهده است.

وی از پیگیری مسوولان استان، نمایندگان و نماینده ولی فقیه در استان برای رفع مشکلات و محرومیت‌ها اشاره کرد و گفت: همراهی و استقبال گرم مردم در سفر دوم سفر قابل تقدیر است.

به گفته وی، در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در سطح استان و کشور انجام شده و به مولفه‌های حداکثری در حوزه زیرساختی در استان رسیدیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه دهک‌های یارانه‌ای افزود: پرداخت یارانه سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و امسال طرح فجرانه از دهه فجر امسال شروع و به مدت سه ماه تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

به گفته وی، در این طرح برای دهک یک تا هفت میزان یارانه‌ای که از طریق کالا برگ دریافت می‌کنند و یارانه تشویقی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار ریال افزایش یافته است و شرط خرید ۲ میلیون ریال حداقل برای سرانه حذف شده و پرداخت یارانه به صورت وزنی است و هر کس هر مقدار از این ۱۱ قلم را خریداری کند به همان مقدار که سهمیه دارد یارانه پرداخت می‌شود.

تاثیر افزایش پلکانی حقوق

افزایش پلکانی حقوق تأثیر قابل توجهی بر کارکنان دارد. با افزایش پلکانی حقوق، کارکنان می‌توانند از مزایای مالی بیشتری برخوردار شوند. این امر می‌تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی آنان داشته باشد و نیز تشویق بیشتری برای بهبود عملکرد و افزایش تلاش در محیط کار ایجاد کند.

افزایش پلکانی حقوق همچنین می‌تواند به کاهش نابرابری درآمدی کمک کند. با ایجاد پلکانی حقوق، افراد با درآمد پایین‌تر نسبت به افراد با درآمد بالاتر، بهبود قابل توجهی در درآمد خود تجربه می‌کنند.

از دیگر تأثیرات افزایش پلکانی حقوق می‌توان به افزایش رضایت شغلی اشاره کرد. با اینکه حقوق و دستمزد تنها یک جنبه از رضایت شغلی است، اما افزایش پلکانی حقوق می‌تواند بهبود قابل توجهی در رضایت کارکنان ایجاد کند و ارتباط مثبتی بین کارکنان و سازمان برقرار کند.

به طور کلی، افزایش پلکانی حقوق می‌تواند تأثیر مثبتی بر کارکنان و سازمان داشته باشد و بهبودی قابل توجهی در شرایط مالی و رضایت شغلی فراهم کند.

منبع: خبر آنلاین
 • ۱ ارسالی در

  انچه مجلس تصویب کرد پلکانی نداشت ۱۵۰۰۰۰۰ ۰ ریال به اضافه ۲۰ درصد و ۲۰ درصد هم فوق العاده
  حالا تفسیر وزیر را

 • ایرانی ارسالی در

  افزایش پلکانی حقوقها گزینه بسیار عالی هس ت وعدالت بر قرار خواهد شد

 • احسان شمسی ارسالی در

  افزایش پلکانی حقوق اوج ظلم و بیعدالتیه

 • ناشناس ارسالی در

  چقدر حرف میزنی بابا شما عرضه ندارین بل د نیستین پدر بازنشسته ها در آوردین بسه د یگه خجالت بکشین کم وعذه بدین

 • حامد ارسالی در

  مطمئن هستم کسی حرف این مسئولین را باور ن دارد و انقدر دروغ گفته اند حالا ضرب المث ل شده اند

 • علی ارسالی در

  افزایش پلکانی حقوق، کاری بسیار غلط میباش د که موجب میشه راندمان کاری بشدت کاهش یا بد، راندمان و بهره وری با افزایش انگیزه کارگران متخصص، ماهر و نیمه ماهر( کارگران سایرسطوح) بدست میاد.

 • ناشناس ارسالی در

  تا زمانیکه دولت سیزدهم در راس کار است طب ق تجربه تلخ عملکرد دوسال عمرش جزابرتورم تاریخ ایران وفشاراقتصادی کمرشکن اقشارحقو ق بگیر اقدام مثبتی نمیبینیم

 • حسین ارسالی در

  فوق العاده نیروهای خدماتی آموزش و پرورش کجا رفت؟ بودجه اش را زدید جا حساب چای دب ش؟

 • ناشناس ارسالی در

  چند سال است که مجلس و دولت به خاطر مراود ات گسترده با دولت روسیه مبانی کمونسیت را یاد گرفته و در حقوق کارکنان خود اعمال م ی کنند یعنی با این فرمون جلو بریم چند سا ل بعد حقوق فردی که زحمت مدرک دکتری کشیده با یک بی سواد یکسان خواهد شد و به زعم د ولتمردان رعایت رعایت خواهند شد در حالی ک ه عدالت گذاشتن هر چی در جالی خود است

 • رضا ارسالی در

  این افزایش حقوق همین الان ارزشش خنثی شده خدا خودش به حال ما رحم کنه از این دولت امیدی نیست.

ارسال نظر