|
کدخبر: 135798

جای جهرمی خالی؛ سه کیلومتر کوهنوردی برای رسیدن به مدرسه مجازی! + فیلم

دانش‌آموزان روستایی بخش «بَم پُشت» از توابع شهرستان سراوان واقع در شرق استان سیستان و بلوچستان از محرومیت‌‌های آموزشی رنج می‌‌برند.

حجم ویدیو: 11.57M | مدت زمان : 00:02:51
آموزشی

محرومیت‌ از عدالت آموزشی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود که نرخ پوشش تحصیلی، کمبود معلم و نیروی انسانی ماهر، تخریبی و فرسوده بودن مدارس و کمبود تجهیزات مناسب آموزشی و عدم دسترسی به مدارس دوره متوسط و نداشتن اینترنت در ایام کرونا تنها بخشی از آن است.

شاید تحصیل بدون دغدغه اصلی‌ترین خواسته دانش‌آموزان روستایی بخش بم پشت باشد؛ به گفته مردم محلی در بخش بم پشت با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر به جز شهر سیرکان مرکز بخش، در روستاها اینترنت پرسرعت برای حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس مجازی وجود ندارد و البته در همان شهر سیرکان هم در طول هفته دو روز حداقل آنتن‌دهی قطع می‌شود.

"امیرحسین" و سایر دانش‌آموزان روستای "گروکان" که این روزها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده‌اند، روزانه برای حضور در کلاس‌های مجازی مجبور به کوهپیمایی مسیر سه کیلومتری و صعب‌العبور تا دستیابی به اینترنت پرسرعت در منطقه کوهستانی هستند و در بالای کوه با چوب و سنگ برای خودشان کلاسی مجازی درست کرده‌اند!

امیرحسین نماینده تمام دانش‌آموزان محروم از اینترنت در ایام کلاس‌های مجازی است و امیرحسین‌های زیادی در بلوچستان وجود دارد که در چنین وضعیتی قرار دارند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر