|

بخوانید :

کدخبر: 201352

وام جدید دولت به مردم/ از وام با سود یک درصد تا وام مسکن

این روزها دولت از وام‌های مختلفی می‌گوید و بانک‌‍‌ها اطلاعیه‌های آن را منتشر می‌کنند.

به تازگی مجموعه دولت و بانک‌ها از پرداخت وام‌های جدیدی می‌گویند، از وام با نرخ سود یک درصد تا وام ۴۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن و وام برای خانواده‌هایی که صاحب فرزند سوم می‌شوند.

براساس قانون بودجه در سال ۱۴۰۰ بانک‌ها مکلف هستند در همه شهرها به خانوارهایی که صاحب فرزند سوم به بعد شده یا می‌شوند و فاقد مسکن هستند، وام ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (بنا به درخواست خانوار) پرداخت کنند. در واقع این افراد می‎توانند وام فرزند سوم دریافت کنند.

وام فرزند سوم که نوعی وام مشوق فرزندآوری است، دارای شرایط زیر است:

  • مبلغ وام در همه شهرها ۱۵۰ میلیون تومان
  • با نرخ سود چهار درصد به صورت قرض‌الحسنه
  • با بازپرداخت ۲۰ ساله
  • مبلغ هر قسط ۹۰۸ هزار تومان

وام ۴۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن

از دیگر طرح‌های حوزه وام مسکن افزایش سقف وام خرید مسکن است. بانک مرکزی طی مکاتبه‌ای با بانک مسکن،‌ افزایش سقف‌های تسهیلات ساخت و خرید مسکن، از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را به بانک مسکن ابلاغ کرد.

به نحوی که متقاضیان دریافت وام زوجین در شهر تهران ۴۸۰ میلیون تومان وام می‌گیرند که شامل وام ۴۰۰ میلیون تومانی زوجین به‌علاوه وام ۸۰ میلیون تومانی جعاله است.

 

وام با سود یک درصد

بانک ملی نیز از طرح تسهیلاتی صدف برای اعطای وام به مشتریان خود خبر داده، براساس این طرح مردم می‌توانند از بانک ملی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومانی و با نرخ سود یک تا ۱۸ درصد دریافت کنند. در واقع به نظر می‌رسد که مردم بتوانند در این طرح وام با سود پایین بگیرند.

مبلغ این وام بین ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است، همچنین نرخ سود تسهیلات در این طرح از یک  تا ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی از ۱۲ ماه تا ۶۰ ماه است.

نکته جالب در این طرح این است که افراد با سپرده‌گذاری، پس از ۹ تا ۱۲ ماه می‌توانند ۷۰ درصد از میانگین سپرده خود را وام بگیرند که با نرخ سود یک درصد محاسبه می‌شود، اما باید این وام را ۱۲ ماهه به بانک برگردانند.

 

منبع: تجارت نیوز
  • عدالت ارسالی در

    در این مملکت یک رئیس جمهور دین دارومتخص ص کیمیاست،اینکه دولت به بانکها دستور بده پول چاپ کنند وبدن دست بساز بفروش وسرمای ه دار که خونه برای خودش بسازه واحتکار کن ه به جز انکه چاپ پول ربا وباعث نقدینگی و تورم وبی ارزش کردن پول پس انداز مردم است دزدی از جیب مردم ،رئیسی باید خودش استین بالا بزند وبرای مردم محروم وبی خانه خان ه بسازد وتحویلشان بده نه اینکه پول چاپ ک نه ودرقالب وامهای کلان بده به سرمایه دار وبساز بفروش،بی خود نبوده که از قوم فارس خداوند نه پیامبر نه امامی مبعوث نکرده چ ون فرد مورد اعتمادی رو درقوم فارس ندیده.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...