وزیر صمت خبر داد؛

اولویت نخست دولت در سال ۹۸

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات، پیشران برنامه‌های اقتصادی کشور در سال آینده به شمار می‌رود و از این رو دولت تقویت صادرات را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

گسترش‌نیوز: رضا رحمانی از تدوین برنامه‌های متنوع برای تحقق این هدف توسط دولت خبر داد و اظهار کرد: تامین نقدینگی مورد نیاز تولید به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها به شمار می‌رود.

rahmanismt.jpg

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قرار است دولت منابع مختلفی که در اختیار دارد را به این امر اختصاص دهد تا سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مشکل دار تامین شود.

رحمانی، افزایش تولید، اشتغال، فروش و صادرات را به عنوان شعار و هدف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره جدید برشمرد و گفت: اگر تولید حفظ شود، اشتغال حفظ خواهد شد و این مهم با تقویت فروش و صادرات محقق می‌شود.

به گفته وی، تحریک طرف تقاضا یکی از مهم‌ترین نیازهاست که آن هم با افزایش صادرات ممکن خواهد شد.

این عضو هیات دولت یادآور شد: اکنون هدف حفظ وضع موجود تولید مهم‌ترین گامی است که باید برای آن تلاش کرد و هر دستگاه، فرد و نهادی باید به تحقق این امر کمک کند.

رحمانی تاکید کرد: همه باید یکدل و یکصدا برای حفظ وضع موجود تولید تلاش کنند و راهکار آن است که مردم پای کار باشند و بخش خصوصی فعال تر شود.

وی تاکید کرد: فعال شدن بخش خصوصی و مردم در این زمینه همه مشکلات را حل خواهد کرد، زیرا به تجربه ثابت شده هرجا مردم وارد شده‌اند مشکلات برطرف شده است.

حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش‌های راهبردی، جذب سرمایه خارجی برای حمایت از تولید ملی و ساماندهی واردات و صادرات از بندهای اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید