|
کدخبر: 121487

تلاش‌ معلمان در ایام کرونا نادیده گرفته نشود

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با بیان اینکه پیشرفت آینده کشور وابسته به معلمان و مربیانی است که متخصصان و دانشمندان فردا را پرورش می‌دهند گفت: در ایام کرونا در کنار کادر درمان زحمات و تلاش‌های مجموعه آموزش وپرورش نباید نادیده گرفته شود.

فرهنگ تلاش‌ معلمان در ایام کرونا نادیده گرفته نشود

سرتیپ دوم پاسدار عباس مطهری امروز چهارشنبه در آئین رونمایی از چهار جلد کتاب در آموزش و پرورش مراغه اظهارکرد: در ایام کرونا در کنار کادر درمان زحمات و تلاش‌های مجموعه آموزش وپرورش نباید نادیده گرفته شود، در عرصه تعلیم و تربیت جمعیت زیادی از از دانش آموزان گرفته تا اولیا و مجموعه آموزش وپرورش با این ویروس منحوس درگیر هستند.

وی افزود: تنها کسی که این زحمات را در امر مقابله با کرونا برجسته کرد و از تلاش و مجاهدت معلمان و آموزش و پرورش تقدیر کرد رهبر معظم انقلاب بودند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به جایگاه بالای آموزش و پرورش در پیشرفت کشور خاطرنشان کرد: اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش به حدی است که رهبر معظم انقلاب تنها راه پیشرفت را از طریق آموزش وپرورش عنوان می‌کنند و معلمان را افسران سپاه پیشرفت کشور معرفی می‌کنند.

وی تصریح کرد: عدالت آموزشی، پرورش، توجه به نخبگان و بازنگری در هنگام اجرای سند تحول از جمله مواردی است که رهبر معظم انقلاب در آموزش وپرورش خواستار توجه ویژه به آنها هستند.

وی یادآور شد: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان به آن تاکید کردند توجه ویژه به آموزش پیش از دبستان است که مسولیت آن را متوجه آموزش وپرورش دانستند.

در پایان این آیین از کتاب‌های مفاخر قرآنی مراغه، آسمانی‌ها، آدینه خونین و بیخیال آزادی به نوشته رضا حقوقی بنیاد و محمد پردل نظامی رونمایی شد.

سرهنگ پاسدار سعید رشیدی در این آئین گفت: جنگ ما یک گنج بود و تألیف کتاب در موضوع جنگ استخراج کردن این گنج‌ها است.

وی با اشاره به اینکه جنگ برای ما یک نعمت بود افزود: رزمندگان با جان فشانی‌ها و مجاهدت‌های خود در طول ۸ سال جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند و حماسه‌هایی خلق کردند که در طول تاریخ ایران بی‌مانند است.

فرمانده سپاه مراغه تصریح کرد: در گذشته ما را مردمان عهدنامه‌های گلستان و ترکمنچای می‌شناختند که هیچ اراده‌ای در مقابل دشمن نداشتند اما رزمندگان ما در طول دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس و جنگ معنای واژه‌ها را تغییر داد یادآور شد: در هیچ جای جهان سرباز و رزمنده برای تشویق به خط مقدم فرستاده نمی‌شوند اما در طول دفاع مقدس رزمندگان چنان مشتاق شهادت و جان فشانی بودند که فرماندهان برای تشویقشان آنها را به خط مقدم جنگ می‌فرستادند.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر