|
کدخبر: 120819

راهکار آموزش و پرورش برای کنترل ترافیک مصرفی «شاد»

مسئول شبکه شاد گفت: برای اطمینان خاطر از پاسخگویی ترافیک اینترنت کشور در استفاده از شاد با شورای‌عالی فضای مجازی مذاکره کردیم.

فرهنگ راهکار آموزش و پرورش برای کنترل ترافیک مصرفی «شاد»

حسن الحسینی؛ مسئول شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش درباره پیش‌بینی‌های انجام شده برای کنترل ترافیک استفاده از "شاد" اظهار کرد: برای اطمینان خاطر از پاسخگویی ترافیک اینترنت کشور در استفاده از پلتفرم شاد، دو اقدام انجام دادیم و در گام نخست از شورای‌عالی فضای مجازی کشور به‌عنوان تضمین و صیانت‌کننده زیرساخت‌ها کمک گرفتیم، آنها با تمام توان اجرای ابرپروژه شاد را به‌عنوان برنامه اصلی کشور تلقی می‌کنند و تصور می‌کنیم می‌توان اطمینان خاطر نسبی داشت.

وی افزود: در گام دوم، حضور دانش‌آموزان در پلتفرم شاد را دسته‌بندی کردیم و به ترتیب از صبح تا بعدازظهر دانش‌آموزان متوسطه اول، متوسطه دوم، دوره دوم ابتدایی دوم و دوره اول ابتدایی حضور پیدا می‌کنند.

مسئول شبکه دانش‌آموزی شاد گفت: دانش‌آموزان ابتدایی را در زمان‌بندی عصر قرار دادیم تا والدین حضور داشته باشند و دانش‌آموز بتواند از ابزار آنها استفاده کند همچنین پدر و مادر به فرزند خود برای یادگیری کمک کنند.

الحسینی بیان کرد: شاد جدید با نسخه قبلی تفاوت دارد و امکانات نرم‌افزاری آن توسعه یافته و تبدیل به پلتفرم واقعی آموزشی شده است.

وی درباره تأمین تبلت برای دانش‌آموزان بازمانده از آموزش مجازی گفت: تأمین ابزار از مسئولیت‌های مستقیم آموزش و پرورش نیست و وظیفه صنعت است که باید آن را تولید کند و هم‌اکنون کمبود ابزار در کشور داریم؛ تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان به فضای مجازی دسترسی ندارند البته با صنعت و ارتش گفت‌وگوهایی داشتیم تا ابزار را تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

الحسینی پیش از این نیز گفته بود: مرکز تماس با ۵۰ پرسنل برای پاسخگویی به مشکلات شبکه شاد ایجاد شده است؛ هم‌اکنون در بحث دسترسی برخی دانش‌آموزان به ابزار هوشمند مشکل داریم و از رؤسای آموزش و پرورش می‌خواهیم از طریق شوراهای آموزش و پرورش برای این مشکل اقدام کنند همچنین سیم‌کارت دانش آموزی به مدد می‌آید، از سوی دیگر عدم پوشش شبکه را حتماً گزارش کنید.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر