|

بخوانید :

کدخبر: 211703

فروش روز اول اکران «قهرمان» در شیراز

فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی روز گذشته در شیراز روی پرده رفت.

سینما و تلویزیون فروش روز اول اکران «قهرمان» در شیراز

«قهرمان» دیروز در شیراز روی پرده رفت و بر اساس آمار سمفا (سامانه مدیریت فروش و اکران سینما) تا کنون بیش از ۳۰۱ میلیون تومان از بلیت‌های آن فروخته شده است.

قهرمان که در شهر شیراز فیلمبرداری شده است، داستان کاراکتری به نام رحیم را دنبال می‌کند که از همسرش جدا شده و به علت بدهی در زندان است. در یک مرخصی دوروزه، سرنوشت ۱۷ سکه طلا را سر راه رحیم می‌گذارد اما او پس از پی بردن به این که سکه‌ها برای بازپرداخت بدهی و آزادی از زندان کافی نیستند تصمیم می‌گیرد آنها را به صاحب اصلی شان برگرداند. این اقدام فداکارانه از رحیم در شبکه‌های اجتماعی یک ستاره می‌سازد اما...

این فیلم که محصول مشترک ایران و فرانسه است و نخستین بار در بخش رقابتی جشنواره کن اکران و با تحسین منتقدان روبه‌رو شد، در جشنواره یادشده هم جایزه بزرگ و هم جایزه فرانسوا شاله را از آن خود کرد.

گیشه از امروز ۵ آبان در انتظار آمدن قهرمان فرهادی است تا شاید طلسم این روزهای رکود سینما شکسته شود. نماینده سینمای ایران در اسکار نودوچهارم که تا کنون بیش از ۱۱ هزار نفر را به سالن‌های سینما کشانده است از امروز به صورت سراسری در بیش از ۱۳۰ سالن روی پرده خواهد رفت.

 

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...