کدخبر: 102496

واکنش کره‌شمالی به اظهارات پامپئو درباره چین

کره شمالی از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه امریکا درباره چین انتقاد کرد.

سیاست واکنش کره‌شمالی به اظهارات پامپئو درباره چین

کره شمالی سخنان مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا درباره حفظ ارزش‌های غربی در برابر تهدیدات چین را "یاوه‌گویی" خواند.

پامپئو در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فاکس نیوز که روز یکشنبه منتشر شد، حزب کمونیست چین را یک رژیم «خشن و اقتدارگر» خواند که قصد دارد تا نظرات و ارزش‌های غرب را از بین ببرد.

امروز (پنج‌شنبه) سخنگوی اداره امور بین‌الملل حزب کارگران کره شمالی با محکوم کردن سخنان پامپئو در دفاع از کشور هم‌پیمان خود، چین اظهار کرد: این نخستین بار نیست که پامپئو سخنان یاوه درباره چین بر سر مسئله هنگ‌کنگ، تایوان، حقوق بشر و درگیری‌های اقتصادی می‌گوید. چیزی که نباید نادیده گرفته شود این است که او به مدیریت حزب کمونیست چین درباره سوسیالیسم تهمت می‌زند.

این نخستین بار است که اداره امور بین‌الملل حزب کارگران مستقیما پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بیانیه‌ای منتشر می‌کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که این گفته که تهدید چین از ایده حزب کمونیست می‌آید یاوه‌گویی است در واقع امریکا با شرکای غربی خود همکاری می‌کند تا جهان در قرن آینده را به جهان غربی مطابق با اصول دموکراسی مورد نظر امریکا تبدیل کند.

سخنگوی اداره امور بین‌الملل حزب کارگران در ادامه امریکا را تهدید کرد که رویای محال از بین بردن حزب کمونیست و سوسیالیسم را کنار بگذارد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر