|

بخوانید :

کدخبر: 195001

در خواست مهم طالبان از آمریکا

سخنگوی طالبان از ایالات متحده خواست تا روند خروج افغانستانی‌های متخصص از جمله مهندسان و پزشکان به خارج از کشور را متوقف کند.

 ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک کنفرانس خبری در کابل اعلام کرد که آمریکایی‌ها افغان‌های متخصص از جمله مهندسان و پزشکان را از کشور خارج می‌کنند، از آنها می‌خواهیم این روند را متوقف کنند.

 خبرگزاری فرانسه گزارش داد، وی افزود که این کشور به متخصصان خود نیاز دارد و آنها نباید به کشورهای دیگر منتقل شوند.

سخنگوی طالبان همزمان با تسریع عملیات نیروهای وابسته به ایالات متحده برای تخلیه هزاران نفر از کابل، بیان کرد:آنها هواپیما و فرودگاه دارند، آنها باید شهروندان و کارفرمایان خود را از اینجا بیرون ببرند.

مجاهد با تاکید بر مواضع طالبان نسبت به ضرب الاجل خروج آمریکا از افغانستان در روز ۳۱ اوت (۹ شهریور) گفت کهاین گروه تمدید ضرب الاجل در توافق با آمریکا برای تخلیه افراد از افغانستان را نمی‌پذیرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا روز ۲۸ مرداد در یک مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز گفت که واشنگتن متعهد به خارج کردن تمام آمریکایی‌ها از افغانستان است حتی اگر این عملیات بعد از ضرب الاجل مشخص شده در توافق خروج از افغانستان زمان ببرد.

بر اساس اعلام دولت آمریکا، حدود ۵۰ هزار خارجی و افغانستانی از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان از فرودگاه کابل تخلیه شدند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...

سایر رسانه ها