|
کدخبر: 176632

روحانی:انتخابات برای ما مهم است

رئیس جمهور گفت: صندوق رأی و انتخابات دستاورد انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی بوده و برای ما مهم است.

سیاست داخلی روحانی:انتخابات برای ما مهم است

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: امام خمینی (ره) در نهضت اسلامی دنبال جنگ مسلحانه و چریکی نبود و آن‌ها راه حل اساسی نمی‌دانست بلکه حرکت اساسی را همفکر شدن و جوشش مردم می‌دانست.

روحانی با بیان اینکه ۱۴ خرداد روز بسیار غم‌انگیزی بود و صبح و عصر آن روز شرایط جدیدی را ایجاد کرد، گفت: در آن روز خداوند متانت و سکینه قلبی را برای مردم ایجاد کرده بود.

وی افزود: عصر ۱۴ خرداد تصمیم بسیار مهم و تاریخ‌سازی انجام شد که هدایت‌های قبلی امام راحل در آن تاثیر داشت. قبل از رای‌گیری نهایی برای مقام معظم رهبری، در زمان تنفس، تمام بحث‌ها این بود که شورای رهبری چند نفر باشد. من بیرون از سالن با مقام معظم رهبری درمورد تعداد اعضای شورای رهبری صحبت می‌کردم؛ اما بعد از زمان تنفس، وقتی شورایی رای نیاورد یک نقطه جدیدی در تاریخ سیاسی کشور بود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه صندوق رأی و انتخابات دستاورد انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی است، گفت: راه حلی که امام برای اداره کشور داد، انتخابات بود. نباید از امام فاصله بگیریم، باید روز به روز به امام نزدیک شویم. نظریه امام این بود که مردم نقش تعیین کننده در قدرت و اداره کشور داشته باشند.

روحانی افزود: مردم باید به فرد اصلح رای بدهند؛ نه اصلح از نظر فردی، بلکه اصلح از نظر برنامه و استراتژی.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...