|
کدخبر: 163690

مجلس دست و پای نمایندگان را برای گرفتن وام بست

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفـت:‌ با مصوبه کیمسیون آئین‌نامه صدور توصیه‌نامه از سوی نمایندگان برای خود و بستگان درجه یک‌شان برای گرفتن تسهیلات و یا استخدام و امثال این موارد ممنوع شد.

سیاست داخلی مجلس دست و پای نمایندگان را برای گرفتن وام بست

سمیه محمودی نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: ‌در جلسه امروز مواد باقیمانده از طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مورد تصویب قرار گرفت و کار بررسی و تصویب این طرح در کمیسیون به پایان رسید.

وی افزود: طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان طی ۱۴ جلسه در کمیسیون آئین‌نامه بررسی و تصویب شد و برای رسیدگی در صحن علنی مجلس به هیأت رئیسه ارسال خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس اظهارکرد: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون آئین‌نامه صدور هرگونه توصیه‌نامه از سوی نمایندگان برای خود و بستگان درجه یک نسبی و سببی‌شان برای گرفتن تسهیلات یا وام ، مسائل مالی، مالیاتی و حقوقی و... ممنوع شد.

محمودی خاطرنشان کرد: ‌علاوه بر این بر اساس مصوبه دیگر امروز کمیسیون چنانچه هر یک از نمایندگان یا بستگان درجه یک نسبی و سببی‌شان در دوران نمایندگی شخص نماینده فعالیت تجاری، صنعتی، ‌کشاورزی و یا آموزشی را آغاز کنند باید به اطلاع هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برسد و در سامانه مجلس شورای اسلامی که به همین منظور راه‌اندازی خواهد شد ثبت شود.

وی افزود: طرح شفافیت آراء بار دیگر در دستور کمیسیون آئین‌نامه قرار گرفت و در نوبت بررسی قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس در پایان گفت: طرح‌های زیادی در دستور کمیسیون تدوین آئین‌نامه مجلس است که باید هیأت کمیسیون جلسه‌ای برای تعیین اولویت‌ها در رسیدگی به طرح‌ها برگزار کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...