|
کدخبر: 122283

بهترین روش درمان بیماران کرونایی

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه در روش‌های درمانی شناخته شده کرونا، بهترین روش درمان، روش پلاسما درمانی و استفاده از پلاسمای بهبود یافتگان است، گفت: مردم برای اهدای خون مراجعه کنند.

سبک زندگی بهترین روش درمان بیماران کرونایی

محمدرضا مهدی‌زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران درباره « اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان از کرونا در استان تهران»، اظهارکرد: افرادی که از بیماری کرونا بهبودی پیدا کرده‌اند، می‌توانند به مرکز انتقال خون در خیابان وصال شیرازی و مرکز نوآوری سازمان انتقال خون در ساختمان مرکزی این سازمان مراجعه کنند.

وی درباره اینکه «تأثیر پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در درمان بیماران مبتلا چقدر ثابت شده است؟»، افزود: در روش‌های درمانی که شناخته شده، بهترین روش درمان همین روش پلاسما درمانی و استفاده از پلاسمای بهبود یافتگان است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران متذکر شد: در کار تحقیقاتی که در فروردین انجام شد، اثرات این روش مشخص شد و درحال‌حاضر بین درمان‌هایی که برای بیماران کرونایی به کار گرفته می‌شود، بهترین درمان، پلاسما درمانی است و سازمان بهداشت امریکا نیز آن را تأیید کرد.

مهدیزاده درباره اینکه «چه شهرهایی در استان تهران بیشترین خون اهدایی را دارند؟»، بیان کرد: تهران، شهرری، ورامین و شهریار به ترتیب بیشترین اهدا‌کننده خون را دارا هستند.

وی درباره «آمار اهدای خون در استان تهران نسبت به سال گذشته»، تصریح کرد: در ۵ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۵ درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد اهدا‌کنندگان خون در استان تهران، اهدا‌کننده مستمر هستند، ابرازکرد: این میزان اهدا‌کننده مستمر نسبت به میانگین کشوری پایین تر است؛چراکه میانگین کشوری ۵۲ درصد است.

مهدی زاده با تأکید بر اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی است، یادآور شد: ما در همه فصول و ماه‌های سال به اهدای خون نیازمند هستیم.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا هزینه‌های زیادی صورت می‌گیرد تا مسائل ایمنی در زمان اهدای خون از سوی هموطنان رعایت شود و مردم با اطمینان کامل می‌توانند خون خود را اهدا کنند.

 

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر