|
کدخبر: 164757

ممنوعیت جدید در طرح جهش تولید مسکن

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان در طرح جهش تولید مسکن فقط حق دریافت حق انشعاب را از مردم و انبوه‌سازان دارند.

هادی بیگی‌نژاد درباره طرح جهش تولید و تامین مسکن اظهار کرد: در این طرح تمام امکانات کشور را برای رفع مشکلات مسکن در کشور بسیج می شود و هر فردی در هر طبقه اقتصادی می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.

عضو- هیئت- رئیسه- کمیسیون- اقتصادی -مجلس

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه برای خانه‌دار شدن افراد تحت پوشش کمیته امداد برنامه مشخصی وجود دارد، در این طرح برای اقشار کم درآمد دیگر کشور نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی یادآور شد: در این مصوبه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند از منابع داخلی خودشان نسبت به انشعابات آب، برق و گاز اقدام کنند. بر این اساس دستگاه‌ها تنها حق دریافت حق انشعاب را از انبوه‌سازان و مردم دارند و حق دریافت هیچ مبلغی بابت تامین و انتقال را نخواهند داشت، این مهم در راستای کاهش هزینه تمام شده مسکن پیش بینی شده است.

به گفته وی از طرفی عمده زمین‌ها در نظر گرفته شده در مناطق بافت فرسوده شهری و زمین‌های متصل به بافت‌های شهری است و زمین‌های خارج از بافت در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره بر اینکه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در طرح جهش تولید و تامین مسکن پیش‌بینی شده است، گفت: در دنیا تامین مسکن و ایجاد اشتغال مورد حمایت دولت‌ها قرار می‌گیرد لذا مصوبه جهش تولید مسکن، رونق شاخه های مختلف شغلی را به همراه دارد و موجب اشتغالزایی بسیاری می‌شود.

بیگی‌نژاد افزود: کمیسیون انرژی نیز پس از ابلاغ قانون به دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن از جنبه نظارتی به موضوع انشعابات آب و برق و گاز این مساکن ورود می‌کند تا قانون به همین شکل اجرا شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها