|
کدخبر: 152628

بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی گران نمی شود

ابوالقاسم جلالی گفت: نرخ بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی پیش رو افزایش نمی‌یابد.

راه و مسکن بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی گران نمی شود

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ بخشنامه این سازمان به شرکت‌های هواپیمایی در خصوص ممنوعیت افزایش نرخ بلیت در پروازهای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

ابوالقاسم جلالی دقایقی پیش در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر درباره نرخ بلیت پروازهای داخلی در سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ گفت: نرخ بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی پیش رو افزایش نمی‌یابد.

وی افزود: با انجمن شرکت‌های هواپیمایی صحبت شده تا افزایش نرخ بلیت هواپیما در نوروز نداشته باشند. این موضوع به دفاتر فروش بلیت نیز ابلاغ شده است.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره تخلف احتمالی ایرلاین‌ها در فروش بلیت پرواز با نرخ بالاتر از نرخ مصوب ادامه داد: ما در سال‌های گذشته نیز تجربه این گونه مسائل را داشته‌ایم. اگر شرکت هواپیمایی نسبت به رعایت نرخ بلیت اقدامات لازم را انجام ندهد، سازمان هواپیمایی به تعلیق پرواز موردنظر اقدام خواهد کرد. مردم نیز اگر شکایتی داشته باشند به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند.

جلالی درباره رعایت سقف فروش ۶۰ درصد پروازها گفت: این محدودیت فروش بلیت در خصوص پروازهای داخلی است و به پروازهای بین‌المللی تسری داده نشده است. درحال‌حاضر نیز در همه پروازهای داخلی رعایت می‌شود.

وی تأکید کرد: با این حال اگر ایرلاینی به دلیل نقص فنی درخواست افزایش ظرفیت فروش بلیت به سازمان هواپیمایی ارائه دهد، به صورت موردی بررسی خواهد شد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما در امسال گفت: در آبان ماه امسال با افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت موافقت شد.

منبع: مهر
  • رضا از بندرعباس ارسالی در

    مگر بلیط هواپیما ارزان است که می گید گرا ن نمی شود دیگه واقعا می خواهید از این گر ان تر بشه ؟

ارسال نظر