|
کدخبر: 108904

با وام مسکن ‌یکم می توان ۸ متر خانه خرید!

در حالی رئیس‌جمهور خانه‌دار کردن سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز یکم را یکی از اولویت‌های دولت اعلام کرده است که با وام این صندوق می‌توان حدود ۸ و نیم متر واحد مسکونی در تهران خریداری کرد.

راه و مسکن با وام مسکن ‌یکم می توان ۸ متر خانه خرید!

دیروز حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ویژه ساماندهی مسکن، اظهار کرد: تأمین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح ــ صندوق پس‌انداز ــ مسکن یکم ثبت‌نام و پول واریز کرده‌اند، اولویت اول و اصلی دولت است.

حسن روحانی افزود: حدود ۳۳۰ هزار نفر در این طرح سرمایه گذاری کرده‌اند که همه تلاش ما این است تا پایان این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.

بر اساس جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران از مرز ۱۹ میلیون تومان عبور کرده است. در آخرین ماه بهار متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار تومان بود که در مقایسه با اردیبهشت ماه حدود ۲ میلیون تومانی افزایش یافت.

از سوی دیگر ‌هم‌اکنون حداکثر وامی که در صندوق پس‌انداز یکم به زوجین پرداخت می‌شود ۱۶۰ میلیون تومان و مربوط به تهران است. با این مبلغ می‌توان در زمان حاضر حدود ۸.۴ مترمربع واحد مسکونی را خریداری کرد. با این تفاسیر به‌نظر نمی‌رسد وعده رئیس‌جمهور دولت دوازدهم در خانه‌دار کردن ۳۳۰ هزار سپرده‌گذار صندوق پس‌انداز مسکن یکم تا مردادماه سال ۱۴۰۰ محقق شود.

 

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    7سال قدمی برای مسکن برنداشت باید محاکمه شود باید عباس آخوندی محاکمه شود باید مالیات برخانه های خالی زود زود انجام شود اقدامات اورژانسی باید انجام شود شاید جواب داد

  • ناشناس ارسالی در

    تمام امید به مجلس ااست نماینده مردم فکرمردم باش

  • بازنشته فلک زده ارسالی در

    خیلی خوبه می شه یه مستراح خریدوتوش رید

ارسال نظر