|
کدخبر: 176889

عملیات اطفای آتش سوزی پالایشگاه تا شب ادامه دارد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با بیان اینکه تخمین دقیقی از هیدروکربن‌های باقی‌مانده در مخازن آتش گرفته نداریم، گفت: عملیات اطفای آتش سوزی مخازن پالایشگاه تا شب ادامه خواهد داشت.

حوادث عملیات اطفای آتش سوزی پالایشگاه تا شب ادامه دارد

حامد آرمان فر در حاشیه اطفای آتش سوزی مخازن پالایشگاه نفت تهران گفت: حجم آتش سوزی نسبت به قبل خیلی کاهش پیدا کرده در حال حاضر فقط پنج درصد حجم آتش سوزی اولیه باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان کامل هیدروکربن های داخل مخازن باید صبور باشیم، خاطرنشان کرد:  تلاش اصلی تیم آتش نشانی و عوامل پالایشگاه جلوگیری از سرایت آتش به مخازن دیگر بود که در این امر بسیار موفق عمل شده است.

آرمان فر اضافه کرد: هم اکنون مخازن کناری محل آتش سوزی کاملا خنک و فشار آنها نیز کنترل شده است و جای هیچگونه نگرانی باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه از آغاز آتش سوزی برنامه ای برای ذخیره هیدروکربن های داخل مخازن آتش گرفته نداشته ایم، خاطرنشان کرد: مهمترین مسله در اطفای آتش جلوگیری از خسارت بیشتر و سرایت آتش به سایر مخازن بود.

این مسئول یادآور شد: از عصر روز گذشته که آتش سوزی آغاز شده تاکنون که  ۱۸ ساعت از عملیات اطفا می گذرد نیروهای آتش نشانی و عوامل پالایشگاه در صحنه حضور دارند و جلوی خسارات بیشتر را گرفته اند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...