|
کدخبر: 134375

استخدام معلم خصوصی، ترفند خواستگار شیاد

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری فردی که با درج آگهی استخدام معلم خصوصی در فضای مجازی با دریافت مدارک و عکس شخصی خانم‌های جوان، سوژه خود را برای ازدواج انتخاب می‌کرد خبر داد.

حوادث استخدام معلم خصوصی، ترفند خواستگار شیاد

سرهنگ «بیژن جنتی» با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس به پلیس فتا مبنی بر اینکه فرد ناشناسی از طریق درج آگهی جعلی استخدام معلم خصوصی در سایت دیوار، آدرس و مشخصات و مدارک وی را به بهانه استخدام دریافت و سپس با ایجاد مزاحمت، پیشنهاد ازدواج به او داده، پیگیری موضوع و رسیدگی به شکایت نامبرده در دستور کار پلیس فتا فردیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی گسترده متهم را شناسایی کردند که پس از احضار به پلیس در بازجویی‌های صورت گرفته علت درج آگهی استخدام معلم را یافتن همسر مناسب مطرح کرد و بیان کرد که با درج مشخصات همسر ایده آل خود از بین افراد تماس گیرنده، چند نفر شرایط مورد نظر او را داشتند که به بهانه استخدام از آنها مدارک و تصاویر شخصی شان را دریافت کرده و از بین آن افراد، شاکی را پسندیده و انتخاب کرده و با ارسال پیام، به وی پیشنهاد ازدواج داده است.

این مقام انتظامی گفت: متهم از طریق درج آگهی جعلی با موضوع استخدام معلم و ترغیب افراد به ارسال مدارک تحصیلی و عکس شخصی از احساسات افراد سوء استفاده کرده تا به نیات شخصی خود برسد.

سرهنگ جنتی با بیان این که متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس فتا شهرستان فردیس قرار دارد اظهارکرد تلاش برای شناسایی سایر شکات این پرونده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: اکنون در فضای مجازی شرایطی ایجاد شده که تشخیص آگهی‌های واقعی از غیر واقعی به سادگی ممکن نیست بنابراین ضمن آن که ضروری است از هویت فردآگهی دهنده اطمینان حاصل کنید به هیچ وجه اطلاعات شخصیتان را به اشتراک نگذارید زیرا ممکن است این اطلاعات هک و کپی شده و در جهت منافع شخصی از آنها بهره‌برداری شود.

 

منبع: خبرآنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    اقای دادستان ،کسانی که از تجاوز کردن و عکس وفلیم گرفتن ما در فضای مجازی پخش کر دن باکی نداشته باشه ،از قتل ،کشتن رمن ودخترم ،باک یا هراسی دارند ،تکلیف این د سته از افراد رو مشخص کنید ،ما پیکر پروند ه ام هستیم

  • ناشناس ارسالی در

    پیگر پرونده من باشید سعید رستمی ،دستیار مصطفی زارع ،هدیه سپیده دم ،پیمان تاجیک ، تاریخ ،دادگاهی منو مشخص کنید ،تشکر ،زندگی ما رو چه مادی ،چه معنوی ،به نابودی کشیده اند ،طرف خدا نسلش و منقرض کرد ،طرف من شاکی شده اند ،مصطفی زارع هدیه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...