|
کدخبر: 127951

دلایل مرگ دو برادر در حادثه بلوار ابوذر

شهردار منطقه ۱۷ به تشریح حادثه جمعه شب بلوار ابوذر پرداخت و گفت: عدم توجه به هشدارهای آتش نشانی و سستی خاک موجب مرگ دو نگهبان گود شد.

حوادث دلایل مرگ دو برادر در حادثه بلوار ابوذر

بررسی‌های شهرداری تهران نشان داده است که ۳۱۸ گود در تهران وجود دارد که عملیات اجرایی در آن انجام نمی‌شود، از این میان ۱۲۰ گود با خطر بالا شناسایی شده است که به صورت مداوم این گودها پایش و رصد می‌شود. اما این رصد و پایش‌های از خطر بالقوه این گودها نمی‌کاهد یکی از این خطرات بالقوه دو شب پیش در منطقه بلوار ابوذر تهران حادثه آفرید، گودبرداری در ساختمانی در ضلع شرقی و غربی خیابان ابوذر، تقاطع خیابان فلاح در منطقه ۱۷ شهرداری تهران که منجر به فوت دو نفر شد.

داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ درباره اقدامات شهرداری و آتش نشانی تهران در این حادثه ریزش گفت: دلائل فنی این حادثه در حال بررسی است و نمی‌توان دقیق و متقن درباره علت آن نظر داد.

وی با بیان اینکه این حادثه در شامگاه روز پنجشنبه ساعت ۲۱ از طریق پیام به آتش نشانی و شهرداری منطقه آغاز شد که براساس این گزارش اعلام شد در خیابان شهسوار نبش خیابان اسدی به علت وجود ترک‌های ساختمانی مجاور یک کارگاه ساختمانی در حال ریزش است.

لطفی در ادامه توضیح داد: با کلیه عوامل شهرداری و آتش نشانی به محل گزارش شده مراجعه کردیم و با مشاهده شرایط تصمیم گرفتیم به سرعت به تخلیه تمام واحدهای مسکونی ضلع‌های جنوبی، شرقی، غربی و شمالی این محل اقدام شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ واحد مسکونی و تجاری با همراهی مردم محله برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی تخلیه شدند گفت: حول و هوش ساعت ۱۷ متوجه شدیم که متاسفانه ۲ پلاک جنوبی این کارگاه دچار ریزش‌اند. این ساختمان‌ها ۳ و ۲ طبقه بودند و خوشبختانه به دلیل اقدام به موقع شهرداری هیچکس در این حادثه حضور نداشت و آسیب ندید.

 

منبع: مهر

ارسال نظر