|

بخوانید :

کدخبر: 170393

از عرضه مسکن در بورس چه خبر؟

محمدرضا تابش، عضو سابق شورای پول و اعتبار و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی می گوید که طرح و ایده پیش فروش متری مسکن و عرضه املاک افراد حقیقی و حقوقی و ارگان ها در بورس کالا جذاب است و قابلیت اجرا دارد.

بورس از عرضه مسکن در بورس چه خبر؟

در شرایط اقتصادی فعلی یکی از بازارهایی که نیاز به توجه و ساماندهی دارد، بازار مسکن است و اقداماتی که بتواند شرایط را به نفع بازار مسکن و مردم تغییر دهد قابل بررسی است؛ در این زمینه یکی از مکانیسم هایی که می تواند نقش بسزایی را در شفاف‌سازی بازار مسکن داشته باشد بورس کالا است.

در همین رابطه محمدرضا تابش، عضو سابق شورای پول و اعتبار و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایده پیش فروش متری مسکن و عرضه مازاد املاک افراد حقیقی و حقوقی و ارگان ها در بورس کالا بسیار خوب است و باید شرایط برای اجرای چنین طرح‌هایی مهیا شود.

تابش با بیان اینکه نیاز به بررسی و آسیب شناسی طرح هایی از این دست با بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه در اقتصادمان ضرورت دارد، افزود: پیش فروش متری مسکن، طرحی بسیار پسندیده است به ویژه برای افرادی که توانایی تهیه مسکن را ندارند؛ البته در کشوری که تورم بالا را تجربه می کند باید تضمین برای اجرای چنین طرح هایی ایجاد شود تا بستر و مامنی برای اعتماد مردم و تحقق این طرح به وجود آید که ابزارهای بورسی می تواند تضمینی مناسب در اجرای دقیق اینگونه طرح ها باشد.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر بررسی دقیق و همه جانبه به منظور اجرای طرح های جذاب برای مردم، اظهار داشت: عرضه املاک اشخاص حقیقی و مازاد نهادهای مختلف نیز در بورس کالا قابلیت اجرایی دارد که می تواند در راستای شفاف سازی اقتصاد کارگشا باشد.

تابش ادامه داد: برای اجرای طرح های متنوع حوزه مسکن، خوشبختانه در کشور، زمین و مصالح ساختمانی به وفور وجود دارد اما نیازمند سرمایه گذاری در این بخش هستیم ضمن آنکه ارائه تسهیلات و وام هایی برای جذب انبوه سازان می تواند در توفیق چنین پروژه هایی نقش بسزایی داشته باشد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی ایجاد اطمینان در راستای سرمایه گذاری با توجه به تحریم ها و مباحث سیاسی دشوار است و به طور حتم اقتصاد به این دست طرح های متنوع، جذاب و با تضمین در حوزه مسکن نیازمند است.

 

منبع: کالا خبر

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...