|

بخوانید :

کدخبر: 279774

کاهش قیمت نفت بیش از حد انتظار شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۲۰ درصد کاهش به ۸۸ دلار و ۱۸ سنت رسید

انرژی کاهش قیمت نفت بیش از حد انتظار شد

قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه با انتشار خبر کاهش بیش‌ازحد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته افزایش یافت، اما در ساعات بعد دوباره پایین آمد. به‌نظر می‌رسد بازار در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت خام روسیه و همچنین قرار دادن سقف قیمت برای نفت این کشور با کمبود مواجه شده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۸سنت معادل ۰.۲۰ درصد کاهش به ۸۸دلار و ۱۸سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۴سنت معادل ۰.۱۷ درصد کاهش ۸۰دلار و ۸۱سنت معامله می‌شود.

 هر دوی این شاخص‌های نفتی ۱درصد در روز گذشته افزایش قیمت داشتند. امارات، کویت، عراق و الجزایر اظهارات وزیر انرژی عربستان مبنی‌بر پایبندی به قرارداد کاهش تولید توسط ائتلاف اوپک پلاس را تأیید کردند. اجلاس بعدی این ائتلاف در چهارم دسامبر برگزار می‌شود.

تحلیل کارشناسان

تحلیلگران عقیده دارند عدم اطمینان نسبت‌به نحوه پاسخ روسیه به طرح گروه ۷در قرار دادن سقف قیمت برای نفت این کشور بیش‌از پیش‌ از بازار حمایت می‌کند.

 تاجران از نزدیک صادرات روسیه را زیر نظر دارند و منتظرند ببینند این کشور به تلافی این تصمیم گروه ۷چه مقدار از فروش خارجی خود کم می‌کند. این اقدام روسیه می‌تواند قیمت نفت را افزایش دهد.

 اطلاعات مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور حدود ۴.۸ میلیون بشکه در هفته منتهی به هجدهم نوامبر کاهش یافته است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار یک کاهش ۱.۱ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

 این مؤسسه همچنین اعلام کرد ذخایر میعانات گازی آمریکا که شامل نفت گرمایشی و سوخت جت می‌شود حدود ۱.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

در جدول زیر آخرین تغییرالت نرخ جهانی انرژی را مشاهده کنید

 

پتروشیمی-۱

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...