|
کدخبر: 85237

آماده باش در دو وزارتخانه دولت

وزارتخانه‌های نفت و نیرو به دنبال سرد شدن هوا و افزایش مصرف گاز در برخی مناطق کشور اقدامات خود را برای برقرار کردن و تامین پایدار برق و گاز آغاز کردند.

گسترش نیوز - با اوج سرما و بارش شدید برف در برخی استان‌ها، وزارتخانه‌های نفت و نیرو تلاش خود را برای اینکه برق و گاز در سراسر کشور به صورت طبیعی برقرار باشد تلاش‌های خود را دو چندان کرده‌اند. در همین راستا توانیر از مردم درخواست کرده تا صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق را جدی بگیرند.

این گزارش حاکی است که در زمستان و هنگام بروز سرما، اولویت گازرسانی با بخش خانگی است و شرایط گاز تحویلی به نیروگاه‌های برق کاهش می‌یابد.همین موضوع باعث شده تا بیشتر نیروگاه‌های کشور با کمبود سوخت گاز مواجه شده و تولید برق آنها کاهش یابد.

البته کمبود سوخت گاز باعث شده تا برخی نیروگاه‌ها به جای سوخت گاز از سوخت مازوت استفاده کنند.سوخت مازوت برای محیط‌زیست مضر است و موجب آلودگی شدید هوا می‌شود.

بر این اساس به نظر می‌رسد بهترین صرفه جویی در مصرف برق را شهروندانی که در مناطق مناسب تر آب و هوایی زندگی می‌کنند می‌توانند انجام دهند. بر اساس اعلام دستگاه‌های دولتی، با خاموش کردن تنها یک لامپ اضافی و کم کردن یک درجه‌ای دمای هوا در منازل و پوشیدن لباس گرم در داخل منازل می‌توان به کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز کمک کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر