|
کدخبر: 325774

پیش بینی بورس امروز ۱۲ اردیبهشت / هفته جهنمی بازار ادامه دارد ؟

عموماً، فعالان بازار وقوع صعود یا نزول شاخص برای چهار روز متوالی را به عنوان شکل‌گیری یک روند تلقی می‌کنند. بنابراین، امروز ممکن است چهارمین روز نزولی بازار باشد.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۱۲ اردیبهشت / هفته جهنمی بازار ادامه دارد ؟

در روز سه‌شنبه، شاخص کل بورس با یک کاهش به میزان ۱۲ هزار و ۲۲۶ واحد، به رقم ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۴۵ واحد رسید. به همین ترتیب، شاخص کل هم‌وزن نیز با ۶ هزار و ۱۸ واحد کاهش یافت و در سطح ۷۵۰ هزار و ۸۰۴ واحد قرار گرفت. همچنین، شاخص کل فرابورس با یک سقوط به اندازه ۱۸۹ واحد، به رقم ۲۵ هزار و ۹۹ رسید. در عین حال، شاخص هم وزن فرابورس نیز با یک کاهش به میزان ۷۸۴ واحد، به سطح ۱۳۶ هزار و ۶۰۶ واحد رسید.

طرح سرمایه‌گذاری اقساطی ویژه بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، ۲۱ درصد بازار رشد نرخ داشتند و نرخ سهام ۷۹ درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت توسعه شهری توس گستر (وتوس)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی (غشاذر) و شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) بیشترین افزایش نرخ را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود (ثرود)، شرکت بیمه دی (ودی) و شرکت سرمایه‌گذاری پویا (وپویا) بیشترین افزایش نرخ را داشتند.

بورس

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پاسا (شرکت ایران یاسا تایر ورابر)، فسازان (شرکت غلتک سازان سپاهان) و خلنت (شرکت لنت ترمز ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش نرخ بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت لیزینگ ایران وشرق (ولشرق)، شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (فتوسا) و شرکت حمل‌ونقل گهر ترابر سیرجان (حگهر) بیشترین کاهش نرخ را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، ۵۵ نماد صف خرید داشتند و ۵۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۵۰ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۶۰ درصدی به ۳۱۹ میلیارد تومان رسید.

پیش‌بینی بورس امروز

در حالی که شاخص کل بورس تهران در هفته پیش روند صعودی داشت، در این هفته تعدیل شد و سه روز پیاپی نزول کرد. بنابراین معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات چهارشنبه می‌روند که دیروز اغلب نمادهای بازار قرمزپوش بودند.

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، فملی، شپنا و شبندر ۱۲ هزار و ۲۲۶ واحد معادل ۰.۵۴ درصد افت کرد.

دیروز برای سومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۲۳۷ میلیارد تومان بود. نمادهای فولاد، خودرو، زاگرس، وغدیر و کرومیت بیشترین ورود سرمایه بازار را داشتند.

همچنین عرضه بیشتر از تقاضا بود، تعداد نمادهای صف فروش و نیز ارزش صف‌های فروش بیش از خرید‌ها بود.

فعالان بازار معمولا صعود یا نزول شاخص برای چهار روز متوالی را به معنای شکل گیری یک روند تلقی می‌کنند. بنابراین امروز می‌تواند چهارمین روز نزولی بازار باشد. از سوی دیگر فاکتورهای عملکردی بازار نشانی از توقف روند نزولی ندارد. بنابراین ریزش بورس در معاملات امروز دور از انتظار نیست.

 

 

 

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها